• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Глобальна пандемія вже відчутно вплинула на експорт плодоовочевої продукції
  Опубликовано: 2020-03-22 11:05:48

  Аналітики Української плодоовочевої асоціації зазначають, що коронавірус вже знизив експорт плодоовочевої продукції з України.

  Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на fruit-ukraine.org, члени асоціації, які поставляли яблуко до Гонконгу та Сінгапуру вимушені були тимчасово припинити продаж продукції в цей регіон ще в січні та лютому, оскільки ситуація в цих країнах була досить складною і не було впевненості в тому, який буде попит на момент прибуття яблука на ринок і чи можна буде забезпечити якісну логістику. Приклад Китаю, де в портах протягом кількох тижнів не розвантажували грузи з свіжою плодоовочевою продукцією під час піку епідемії коронавірусу, змусив місцевих імпортерів бути обережнішими. Відповідно, було втрачено кілька тижнів торгівлі. Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися.

  Якщо говорити про українських експортерів фруктів та овочів, які експортують до країн ЄС, то останнього часу більшість компаній особливих проблем з експортом не відчували. Попит залишається досить високим, автомобілі пропускають і туди й назад без особливих проблем. В той час компанії мають певні застереження щодо вільного автотранспорту в майбутньому, адже вантажні автомобілі пересуваються разом з водіями, а різні країни починають запроваджувати 14-денний карантин або взагалі заборону на в’їзд для тих, хто нещодавно відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де швидко поширюється коронавірус.

  Один з крупних експортерів яблука зазначив, що у нього вже зараз є великі проблеми з продажами. Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблука країн перестали приймати вантажі, і частина яблука "зависла" в портах.

  Також деякі з опитаних асоціацією виробників плодоовочевої продукції зазначили, що вже протягом декількох тижнів не можуть вивезти в Україну куплені в ЄС саджанці та добрива. І це може стати проблемою для багатьох компаній в найближчі тижні, адже сезон робіт в саду розпочався, і більшість МТР та інших елементів технологій постачається в Україну саме з тих країн ЄС, де найбільші проблеми з коронавірусом: Італії, Іспанії, Франції, Німеччини та Нідерландів.

  Роздрібні мережі відзначають, що особливих проблем з поставками плодоовочевої продукції українського виробництва, а також імпортної, поки що не відчувають, а попит оцінюють як стабільно високий.

  Якщо говорити про перспективи, то більшість компаній визнали, що оцінити їх самостійно адекватно не можуть, оскільки ситуація є непередбачуваною відразу по кількох важливих факторах. Серед найбільших ризиків для плодоовочевого бізнесу відзначається нестабільність курсу гривні і неможливість передбачити його перспективи, глобальна економічна криза, що може різко знизити попит на плодоовочеву продукцію і подальше розповсюдження коронавірусу в ЄС та Україні. Враховуючи невизначеність, українські садівники та овочівники просто діють по ситуації, і поки що не розробляють жодних антикризових планів. Представники оптової торгівлі, які не мають власного виробництва, визнають, що враховують варіант тимчасового припинення бізнес-діяльності, якщо торгівля суттєво ускладниться, бо вже зараз ризики є занадто великими.

  Инф. proagro.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  31 мар, 08:41

  30 мар, 17:05

  30 мар, 15:08

  30 мар, 14:06

  30 мар, 13:05

  30 мар, 12:06

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".