• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Украину могут заставить отдавать свое зерно России почти даром
  Опубликовано: 2013-12-20 07:03:34

  З початку поточного маркетингового року (1 липня 2013) Україна експортувала 16,4 млн. тонн зернових. В свою чергу Росія, згідно повідомлення від її міністра сільського господарства, експортувала більше 14,3 млн. тонн зерна. Це на 2,1 млн. тонн менше ніж експорт із України.

  Темпи експорту в грудні із України теж значно більші – 2,32 млн. тонн проти 350 тисяч тонн експорту зерна із РФ. Крім того, за поточний місяць із України було експортовано близько 234 тисяч тонн олійних культур. Росія в свою чергу є нетто-імпортером сої.

  З урахуванням навіть «рекордного» врожаю в Росії в 90 млн. тонн (залікова вага), експортний потенціал майже вичерпано. В той же час експортний потенціал України навіть тільки по зерновій групі використано тільки на 52% - 55%. Очікується, що загальний зерновий експорт складе від 30 до 31,8 млн. тонн.

  Ця інформація відноситься до постійних перемовин між Україною та РФ щодо створення Причорноморської зернової біржі і хто там повинен бути головним. Якщо нас вимусять поступитися, то вийде що країна – імпортер продовольства буде диктувати свої умови Україні – чистому експортеру зерна і олійних. До речі, серед операторів ринку є побоювання, що Україну вимусять спрямувати свій експорт в бік Росії по «пільгових» цінах.

  Источник

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.