Щодня родина з трьох-чотирьох осіб викидає в середньому відро сміття. За рік лише в одному Києві утворюється близько 800 тис. тонн, або понад 3 млн кв. м. сміття. На думку експертів, уже за кілька років сміттєзвалища та сміттєспалювальні заводи проблеми знищення відходів вирішити не зможуть. Єдине, що може врятувати українців від тотального забруднення, – сміттєпереробні заводи. Один з них уже розпочав свою роботу в Києві.
Фактично, вивезення побутового сміття на сміттєзвалище чи на сміттєспалювальний завод обходиться мешканцям столиці приблизно у 50 млн грн щороку. Згідно з діючою сьогодні схемою, побутові відходи в Києві частково транспортуються для захоронення на полігон №5, а частково — на сміттєспалювальний завод „Енергія”. Проте, за даними, які оприлюднюють представники екологічних організацій, функціонування подібних заводів приносить більше шкоди, аніж користі. Ними викидається у повітря в газоподібному вигляді багато шкідливих для здоров'я людини речовин, зокрема важкі метали та діоксини, відомі як стійкі органічні забруднювачі (СОЗ). Вони є найбільш токсичними та небезпечними хімічними сполуками. СОЗ викликають цілий ряд захворювань, включаючи рак, пошкодження імунної системи, порушення репродуктивної та інших функцій організму. Захоронення сміття на полігонах – теж не вирішення проблеми. Величезні площі природних земель безповоротно втрачаються, до того ж серйозно забруднюється навколишнє середовище біля полігону.
Переробка сміття залишається найпрогресивнішим методом вирішення проблеми відходів у більшості країн Європи. На жаль, в Україні цей метод приживається доволі повільно. ВАТ „Грінко”— пілотний проект такого заводу в країнах СНД. Поки що завод працює лише у Києві, але у перспективі такі сміттєпереробні підприємства повинні з'явитися ще в 12 містах України. До того ж, переробка сміття, за розрахунками фінансистів заводу, дуже непоганий бізнес. Вкладені у будівництво заводу 10 млн євро керівники підприємства планують окупити вже через 5 років.
agrinews.com.ua
|
||||||
Сміттєпереробний завод – ще один прибутковий бізнес в Україні
Опубликовано: 2005-04-21 10:58:07
Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.
|
Новости рубрики:
Свиняча чума завдає серйозного удару по італійському агросектору
Американські аграрії активізували збір кукурудзи: 14% площ уже обмолочено Spanische Bauern fordern Kontrolle über Getreideimporte aus der Ukraine Болгарія вимагає зупинити імпорт яєць з України через кризу місцевих птахофабрик The EU significantly reduced purchases of essential vegetable oils: Analytics for July-September 2024 Japonia doświadcza największego wzrostu cen gruntów od 32 lat: kluczowe czynniki Польський ринок яєць стикається з серйозними проблемами |