• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Брак овочесховищ в Україні: як війна впливає на продовольчу безпеку
    Опубликовано: 2025-01-22 17:02:23

    Через знищення російським агресором овочесховищ та елеваторів в Україні близько 35% продовольства псується ще до того, як воно потрапляє до споживачів. Ця проблема значно загострює ситуацію на продовольчому ринку, сприяючи інфляції та поглиблюючи соціальну нерівність. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

    Під час міжнародної виставки «Зелений тиждень» у Берліні міністр аграрної політики Віталій Коваль виступив на панельній дискусії High Level Panel FAO, наголосивши на критичній важливості інвестицій у створення нових овочесховищ. Він підкреслив, що також необхідно забезпечити постачання холодильного обладнання для зберігання овочів і ягід, особливо в умовах війни. 

    «Через знищення ворогом критичної інфраструктури приблизно 35% нашого продовольства псується. Це, у свою чергу, спричиняє продовольчу інфляцію, яка найбільше б’є по найбідніших верствах населення», – зазначив міністр. 

    Одним із кроків для вирішення цієї проблеми стала допомога від FAO, яка забезпечила постачання спеціальних рукавів для зберігання зерна на прифронтових територіях. Такий підхід дозволяє тимчасово компенсувати нестачу елеваторів і зменшити втрати продовольства навіть у найскладніших умовах. 

    За словами Коваля, збереження продовольчої незалежності є ключовим завданням для України. Адже навіть в умовах війни країна не лише підтримує власне населення, але й відіграє важливу роль у глобальній продовольчій безпеці, забезпечуючи харчами близько 400 мільйонів людей по всьому світу. 

    Крім вирішення нагальних питань, пов’язаних із зберіганням продовольства, міністр закликав міжнародну спільноту до подальшої співпраці. Україна потребує довгострокових інвестицій у відновлення аграрної інфраструктури, що допоможе зміцнити як національну, так і світову продовольчу систему.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.