• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Втрата площ та зниження врожайності: що буде з зерном в Україні цього року
  Опубликовано: 2022-06-13 11:01:49

  Україна цього року через війну втратить чверть площ до збирання зернових. Врожай скоротиться на приблизно на третину - до 55 млн тонн.

  Про це в коментарі РБК-Україна сказала Єлизавета Малишко, провідний експерт компанії "УкрАгроКонсалт".

  Втрата 25% площ
  "Втрати посівних площ десь 10-12%. Але це посівних. Тому що в нас було посіяно озимої пшениці лише трохи менше, ніж минулого року, коли були рекордні площі. І озимого ячменю десь на 10% менше. Тобто цифри озимих зернових можна порівнювати з минулорічними", - сказала вона.

  За її словами, втрати будуть за рахунок різниці між посівними та площами до збирання. "Тому що таких великих втрат у нас не було ніколи. Були за рахунок погодних умов. А зараз у нас тільки пшениці можуть бути втрати до 2 млн гектарів площ", - повідомила експерт.

  За її словами, наразі в південних і східних областях буде різниця між посівними площами і площами до збирання. Вони постраждали через російське вторгнення, за ними відсутня якась звітність. Що там буде до збирання - невідомо. Тому важко прогнозувати, що з них буде отримано.

  "Наразі вся прогнозна статистика спирається на те, що до збирання буде на 25% менше площ, ніж минулого року", - сказала вона.

  Падіння врожайності
  Деякі втрати будуть і по врожайності. Хоча зараз повідомляється, що фермери мають достатньо ресурсів для роботи, врожайність буде нижче, ніж трендова. Але в цілому по зерновим можна буде зібрати десь 4,7 тони з гектара, сказала Малишко, відзначивши, що це досить хороші цифри. (За даними Держстату, у 2021 році середня врожайність склала 5,4 тони з гектара, - ред.)

  Зменшення врожаю на 35%
  Малишко повідомила, що "УкрАгроКонсалт" прогнозує врожай зернових у 2022 році на рівні 55 млн тонн, що на 30 млн тонн менше, ніж рекорд 2021 року - 85,7 млн тонн.

  "Перспективи урожаю досить непогані. За прогнозами нашої компанії пшениці буде зібрано близько 20 млн тонн проти 32,2 минулого року. По ячменю десь 5,8-5,9 млн тонн, минулого року було 9,4 млн тонн", - сказала вона.

  ОЛЕКСАНДР БІЛОУС

  Інф. rbc.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".