• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Науковці вивели абсолютно нові сорти перцю і томатів
  Опубликовано: 2021-09-05 14:02:06

  Наукові співробітники Білоруської державної сільськогосподарської академії з початку року вивели 7 нових сортів солодкого перцю і томатів. Про це повідомляє завідувач кафедрою сільськогосподарської біотехнології, екології і радіології кандидат сільськогосподарських наук Михайло Добродькін, пише agronews.ua.

  “У цьому році солодкий перець” Шчодри “,” Сакавіти “і” Сонечни “, а також томати” Горизонт “і” Ред гранд “, виведені співробітниками нашої кафедри, пройшли повний цикл випробувань і включені до державного реєстру для вирощування у виробничих умовах, – зазначив Михайло Добродькін. – Всього за останні роки в стінах навчального закладу районовано більше 30 високоврожайних, екологічно стабільних гібридів і сортів томату для відкритого і закритого грунту, а також солодкого перцю “.

  За словами завідувача кафедри, якщо раніше при селекціонуванні стояло завдання підвищити врожайність сорту, то тепер акцент робиться на його якісні характеристики. Зокрема, співробітники акакдемії разом з Інститутом генетики і цитології НАН Білорусі працюють над виведенням сортів томатів з антоцианами – потужними антиоксидантами, що допомагають боротися навіть з раковими захворюваннями.

  У цьому році на апробацію в Державну інспекцію з випробування та охорони сортів рослин академії передано 4 гібрида і 2 сорти томатів черрі для захищеного грунту, 4 сорти томата для відкритого грунту і 3 гібрида гострого перцю. Сорти томатів Горецької селекції відрізняють підвищений вміст кератину, врожайність і стійкість до різних захворювань, в тому числі фітофтори і вірусу тютюнової мозаїки.

  “У своїй роботі ми орієнтуємося на виведення сортів і гібридів для виробничого обробітку, – підкреслив Михайло Добродькін. – Щоб потрапити в державний реєстр, наші сорти проходять ряд випробувань, за підсумками яких приймається рішення про їх районування. Багато сортів Горецької селекції добре себе зарекомендували і є стандартами в Госсемінспекціі. Це томати відритого ґрунту “Ірма” і “Адапт”, солодкий жовтий перець “Алтин”, червоний перець “Чирвони магнат”, сорт “Черрі корал” для захищеного грунту “.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".