• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • На Миколаївщині очікують значного зниження якості зерна
  Опубликовано: 2021-07-05 16:09:28

  Аграрії Миколаївщини розпочали збирання озимого ячменю. Загалом в області під ранніми зерновими та зернобобовими понад 800 тисяч гектарів, зокрема 477 тисяч становить пшениця, 307 тисяч — ячмінь. Жнива нині набирають обертів у південних районах краю — врожайність становить від 30 до 50 центнерів з гектара. Масове збирання пшениці господарства розпочнуть з 10 липня. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

  Керівники сільгосппідприємств бідкаються з приводу затяжної дощової погоди. Якщо колись чекали з нетерпінням на дощ у травні, нині з вологою точно перебір. Миколаївщину заливало протягом двох тижнів. Такого поєднання інтенсивних опадів та високої температури навіть не пригадують. У цей час колос мав би бути зелений і яскравий, та через рясні опади вражений хворобами й тьмяніє.

  Фермер Руслан Народа каже, що поле пожовтіло за два дні. «Пшениця почала хворіти, листя висихає, а зерну не вистачає наливу. Виною, — опади, яким ми спочатку раділи. Не можна обприскувати під час дощу. Фізично не змогли захистити свої культури. Причому як ранні зернові, так і соняшник, льон. Щойно дощ закінчувався, намагалися вийти і обробити, але доводилося почекати, доки просохне, а тут знову хмари…»

  Аграрії півдня України цьогоріч масово зіткнулися з масштабним ураженням посівів фузаріозом, коли грибок з’їдає сам колос. «Достатньо було інфекції в ґрунті, волога погода, тепло і, звичайно, нормально розвинуті рослини, — зазначає директор аграрного наукового парку Микола Карпенко, — це кормова база для грибка. В північних районах він уражує кореневу систему. В південних — кореневу систему вразити не встиг, а потрапив саме тоді, коли ячмінь та пшениця цвіли. Тож накоїв біди».

  Для півдня України така кількість опадів упродовж тривалого часу справді рідкість, підтверджують синоптики. За словами завідувача сектору метеопрогнозів Миколаївського центру гідрометеорології Романа Мурмила, нинішня погода — нетипова для півдня країни. Утім, не аномальна. «Просто є певна циклічність у природі. Цикл посушливої погоди змінився циклом вологої погоди. Особливо це стосується цьогорічного червня», — каже він.

  На думку експертів, через хвороби якість цьогорічного врожаю істотно знизиться. А от про обсяги зібраного говорити ще зарано. Аграрії сподіваються, що опади не стануть їм на заваді.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".