Голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужби) Володимир Лапа вважає, що проект держбюджету на 2017 рік не лише не сприяє зменшенню ризику погіршення епізоотичної ситуації і Україні – він провокуватиме її погіршення.
За його словами, щоб уникнути поширення нодулярного дерматиту на кордоні з Росією, де виявлено захворювання, і в західних областях з боку ЄС необхідно встановити дві буферні 100-км зони, де буде проведена 100% -ва вакцинація ВРХ.
"Якщо зробити дві буферні зони - західну і східну, то це - 1 млн поголів'я ВРХ, яке потрібно вакцинувати. За нашими розрахунками, потрібно 55 млн грн - це тільки на вакцинацію від дерматиту, а ми маємо в бюджеті на 2017 рік передбачені всього 50 млн грн на боротьбу з усіма хворобами", - повідомив Володимир Лапа.
Поки кошти на ці цілі в бюджеті на 2017 рік не передбачені.
Як зазначив голова Держпродспоживслужби, на боротьбу з «класичними» хворобами тварин необхідно передбачити 100 млн грн. Йдеться про боротьбу зі сказом, африканською чумою свиней (АЧС), туберкульозом, лейкозом ВРХ, хворобою Ньюкасла, сальмонельозом, а також про реалізацію моніторингових програм щодо виявлення нодулярного дерматиту великої ВРХ і АЧС.
«Розраховуємо на відповідне фінансування. Боротьба із наслідками набагато дорожча, ніж заходи з профілактики. Має бути розуміння того, що питання біологічної та економічної безпеки країни повинні бути серед пріоритетних», заявив Володимир Лапа.
agronews.ua
agrinews.com.ua