• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Українським свиням та коровам загрожує нова хвороба
    Опубликовано: 2016-08-05 18:30:00

    Нодулярний дерматит ВРХ може стати для вітчизняного скотарства ударом не меншим, ніж африканська чума для свинарів.

    Нодулярний дерматит ВРХ може стати для вітчизняного скотарства ударом не меншим, ніж африканська чума для свинарів. Хвороба може завдати фермерам величезних збитків через загибель тварин, повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

    За інформацією Міжнародного епізоотичного бюро відомо, що хвороба активно поширюється у таких країнах як: Румунія, Угорщина, Австралія, Росія, Вірменія, Іран. Тільки із 15 червня по 3 липня 2016 року зареєстровано 57 нових спалахів нодулярного дерматиту у деяких регіонах Росії (Чечні, Калмикії, Краснодарському краї, Астрахань, Волгограді, Ставрополі) та Казахстані, Азербайджані та Балканських країнах.

    Поки що нодулярного дерматиту ВРХ в Україні немає. Однак слід попередити, що лікування від нього не існує. Швидкість просування хвороби — 70-100 км за добу. Щоб не допустити її поширення, знищують усіх уражених тварин і тих, що з ними контактували. У країнах, де вже є спалахи нодулярного дерматиту, вирізають десятки тисяч корів. Самотужки жодна держава за 2015-2016 рік не спромоглася зупинити це захворювання.

    «Вирішити це питання можна лише на державному рівні. Що може Україна зробити? Співпрацювати із такими світовими організаціями, як FAO та US AID. Це обов’язково. Адже у жодної держави не вистачить належного фінансування, щоб утримати ситуацію під контролем без вакцинації корів. Важливо знати, що наразі вакцини у світі не вистачає. Наприклад, Румунія стоїть за нею в черзі, не всі тварини у цій країні провакциновані», - повідомив лікар ветеринарної медицини АВМ Ігор Присяжнюк.

    За матеріалами Agravery

    «Є ризик, що через Румунію хвороба пошириться в Україну. Якщо до кінця вересня Румунія втримає розповсюдження цього захворювання, і в Україні не буде жодного спалаху, ми перезимуємо поширення хвороби. Тому що вірус реагує на зниження температури. Але попереду наступний рік. Треба готуватися до нього. Вже зараз необхідно робити вакцинацію, щоб ми встигли зупинити цю хворобу», — додав він.

    agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.