• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Почему украинские аграрии целый год проработали себе в убыток
  Опубликовано: 2013-12-22 07:33:47

  Рентабельність виробництва і реалізації зернових і олійних культур в Україні буде близькою до нуля. Про це під час круглого столу сказав генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.

  За словами експерта, рекордні валові збори в аграрному секторі, про які сьогодні говорять, є результатом високої прибутковості виробництва зерна та олії в попередні два роки.

  “Сільгоспвиробники мали прибутковість, мали можливість інвестувати кошти і, відповідно, отримали такий пристойний урожай. Зараз ситуація виглядає далеко не настільки оптимістичною”, – зазначив Лапа.

  Він також нагадав, що Мінекономрозвитку заявило, що прибутковість аграрного сектора за 9 місяців збільшилася на 20%. Однак, експерт зазначив, що тут відбувається певна маніпуляція даними.

  “По суті бралася оцінка прибутковості реалізації с/г продукції за 9 місяців, а враховуючи те, що збір врожаю соняшнику і кукурудзи був відтермінований, тобто у вересні ніхто не збирав і не продавав. Відповідно в основному враховувалася реалізація зерна попереднього врожаю, коли в першій половині календарного року були досить високі ціни на зерно і коли враховувалася собівартість торішнього врожаю”, – додав він. Лапа також зазначив, що цього року співвідношення собівартості і цін реалізації за деякими категоріями збиткове.

  “Ми можемо говорити про те, що реалізація кукурудзи зараз відбувається зі збитками – в середньому від 5% до 10% збитків, реалізація ячменю – максимум 5% рентабельності, реалізація пшениці за нинішніми цінами, які зараз трохи зросли, – між 5% і 10% рентабельності. тобто загалом, незважаючи на те, що на кукурудзу припадає практично половина валового збору зерна в Україні, можна говорити про те, що рентабельність виробництва зернових та олійних культур буде близькою до нуля”, – сказав експерт.

  finance.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".