• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Українська кукурудза подешевшала через зупинку закупівель в портах Одеси
    Опубликовано: 2022-11-01 12:26:10

    Українська кукурудза подешевшала через зупинку закупівель в портах Одеси

    Минулого тижня за більшістю напрямів експорту з України превалювала динаміка зниження цін на кукурудзу.

    Про це пише «‎АПК-Інформ»‎.

    За даними аналітиків, така кон’юнктура ринку спричинена збільшенням пропозиції зернової в напрямі прикордонних переходів та Дунайських портів на тлі призупинення більшістю трейдерів закупівель в портах Великої Одеси за умов низької активності укладання нових контрактів з імпортерами.

    «Перш за все, це пов’язано з тотальною невизначеністю щодо подальшої роботи зернового коридору, кволим заходом нових суден під завантаження і, відповідно, накопиченням великих запасів у припортовій зоні і неможливістю розвантажити залізницю, котра буквально стала на під’їзних шляхах. Більш стрімке здешевлення кукурудзи стримують активні темпи її експорту, кволе збирання зернової врожаю-2022 та питання її можливої перезимівлі у полях, що негативно позначиться на якості. До того ж урожай кукурудзи в ЄС у 2022/23 МР може стати мінімальним за 15 років, що посилює попит імпортерів даних країн на українську зернову», — зазначила керівниця відділу зернових та олійних ринків Анна Танська.

    Також експертка додала, що свої коригування і надалі вносить висока вартість логістики та уповільнення здачі вантажів через усі діючі західні залізничні стики, що було зумовлено частотою повітряних тривог, перебоями з енергопостачанням та специфікою перевезень у сусідніх країнах.

    Читайте також: «‎Жнива пізніх культур 2022: погодні примхи, якість соняшника та відкладання збору кукурудзи»‎

    За підсумками минулого тижня ціни трейдерів у портах Дунаю та Великої Одеси на кукурудзу знизилися до 185-205 (іноді 210) USD/т, або 7200-8500 грн/т СРТ-порт. Ціни імпортерів із поставкою у листопаді-грудні на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словаччиною і Румунією склали 220-245, 225-250, 230-245 і 230-250 EUR/т, в містах Угорщини сягали 270-300 EUR/т DAP, а в порту Констанца — 255-275 EUR/т CIF.

    https://latifundist.com/

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.