Очікувана ціна молока-сировини за березень від IFCN буде на 6,6% вищою, ніж у лютому — 62,2 дол./ц ЕСМ. Про це повідомляє Асоціація виробників молока, пише agronews.ua.
Основною причиною буде переважання попиту над пропозицією, яке пов’язано з негативною динамікою зростання виробництва молока у світі, а також зростанням собівартості виробництва та інфляцією. Значну роль у зростанні собівартості виробництва відіграють наслідки війни, розв’язаної росією проти України.
Середня ціна на молоко в 2022 році, в залежності від регіону, буде коливатися в межах 59 до 71 дол./ц. Прогнозована ціна для Нової Зеландії — 65 дол. (+6,5%), ЄС — 71 дол. (+14%), США — 59 дол. (+7,3%).
Аналітики оцінюють світову ціну на молоко у 2022 році на рівні вище 55 дол. StoneX очікує ціну у 55,6 дол., Rabobank — 60,4 дол., а Fonterra — 57 дол.
Експерти вже відмічають зниження попиту в чутливих до зростання цін регіонах. Таких як Близький Схід, Африка, Південно-Східна Азія. Більш активними залишають країни Північної Азії, ЄС та Північної Америки. На фоні зниження попиту, ціна молока могла б знижуватися, але через низькі запаси молока, котрі важко відновити в короткостроковому періоді, цього, швидше за все, не відбудеться.
Не останнє місце в прогнозуванні цін на молоко і наслідків було виділено війні в Україні. Не зважаючи на те, що ні Україна, ні росія не є мажоритарними гравцями на глобальному молочному ринку, але вони мають значний вплив у формуванні собівартості. Адже є основними постачальниками кормів та палива на глобальному ринку. Крім того, зростання цін на нафту прямопропорційно впливає на формування попиту в країнах третього світу. З початком війни в Україні стало, як ніколи, помітне переплетіння всіх аграрних ринків при формуванні ціни.
Інф. agronews.ua
agrinews.com.ua