• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію
    Опубликовано: 2021-10-03 13:02:21

    Прогнози збільшення світового виробництва олійних у 2021/22 МР поки суттєво не вплинули на ціни, оскільки скорочення виробництва ріпаку вже призвело до його подорожчання, що підтримало ціни на інші культури. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

    Очікується, що  у 2021/22 МР площі сівби 10 основних олійних культур у світі виростуть у порівнянні з попереднім сезоном на 7,5 млн га до 306 млн га, внаслідок чого їх виробництво збільшиться на 24,1 млн т. Проте запаси олійних культур  продовжать скорочуватися, і лише запаси сої виростуть.

    На тлі скорочення пропозицій ріпакової олії виросте попит на соняшникову, соєву та пальмову олію.

    Жовтневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії протягом минулого тижня виросли на 6,4% до 4441 рінггитів/т або 1061,55 $/т на прогнозах скорочення виробництва та активізації експорту.

    На ринку пальмової олії зберігається висока волатильність, оскільки дефіцит пропозицій соняшникової олії, викликаний затримкою збирання соняшнику в чорноморському регіоні, змушує покупців купувати дешеву пальмову олію.

    В Україні ціни на соняшникову олію залишаються на рівні 1260-1300 $/т FOB. Сезонного зниження цін не спостерігається, оскільки виробники стримують продажі соняшника в очікуванні зростання цін, як це було торік.

    Активне збирання сої та гарна її врожайність у США стримують зростання цін, проте на тлі зупинення заводів в Китаї грудневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго за тиждень виросли на 4,7% до 1273 $/т, відігравши падіння попереднього тижня.

    В Китаї зупинилися більше 20 заводів з переробки сої внаслідок посилення вимог уряду до викидів. Це зменшить попит на сою, проте збільшить його на соєву олію. Тому ф’ючерси на соєву олію на біржі в Даляні виросли на 2% до 1493 $/т.

    Єгипетський GASC минулого тижня провів міжнародний тендер по закупівлі 30 тис т соєвої та 10 тис т соняшникової олії. Проте придбав на ньому лише 12 тис т соняшникової олії з поставкою з 15 листопада по 15 грудня та оплатою одразу після поставки за ціною 1289 $/т CIF. При цьому ціни пропозицій соняшникової олії складали 1314-1328 $/т, а соєвої – 1340-1378 $/т CIF.

    Підсумки тендеру свідчать про готовність покупців очікувати зниження цін на тлі збільшення прогнозів виробництва.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.