• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • В Україні падають ціни на кукурудзу
    Опубликовано: 2021-03-18 13:06:01

    Обсяг пропозицій кукурудзи на світовому ринку зростає внаслідок прискорення збирання врожаю в Аргентині та активізації продажів в Україні, де виробники притримували кукурудзу до весни в очікуванні високих цін. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

    Українська кукурудза залишається найдорожчою на ринку, оскільки її пропонують по 263-270 $/т FOB, тоді як американську – по 245-250 $/т FOB. Тому покупці все частіше віддають перевагу аргентинській кукурудзі нового врожаю, яку пропонують по 230-240 $/т FOB. На цьому тлі ціни попиту на українську кукурудзу знизилися до 258-260 $/т FOB з премією 1-2 $/т за партії, сертифіковані на Китай.

    Протягом тижня експортери знизили ціни на кукурудзу в порту на 3-4 $/т до 252-254 $/т, а в гривні – на 100-150 грн/т до 7950-8050 грн/т внаслідок зниження курсу долара. Конкуренцію експортерам склали переробники, які весь тиждень утримували ціни на високому рівні 7800-7900 грн/т з доставкою на завод, що дозволило їм активізувати закупівлі. Проте вчора і вони знизили ціни на 50-100 грн/т до 7600-7750 грн/т.

    Опади, що пройдуть в Аргентині найближчим часом, зменшать посушливі явища, але більше вплинуть на врожай сої, а не кукурудзи, яку продовжують збирати. Тому поки що аналітики залишають оцінки виробництва кукурудзи на рівні 46-47 млн тонн.

    Травневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в США минулого тижня після оприлюднення звіту USDA дещо знизилися, але вчора виросли на 1,8% до 216,5 $/т за підтримки даних по експорту.

    Станом на 11 березня фактичний тижневий експорт кукурудзи склав 2,2 млн тонн, що є другим рекордним тижневим показником, починаючи з 1989 року. Загалом у сезоні експортовано 29,6 млн тонн із прогнозованих USDA 66 млн т кукурудзи. Щоб досягнути такого показника потрібно експортувати 1,5 млн тонн кукурудзи щотижня, але експортні продажі протягом останнього місяця були досить низькими та склали лише 1,96 млн тонн, що вже найближчим часом призведе до скорочення експорту.

    Падіння цін на пшеницю опускає ціни попиту на кукурудзу з поставкою в Азію. За даними Agrisensus, ціни попиту на поставки кукурудзи до Південної Кореї та В’єтнаму у травні складають 289-292 $/т, а у червні – 284,1 $/т, що посилює тиск на ціни.

    Завершення дощів в Бразилії дозволило фермерам прискорити сівбу кукурудзи другого врожаю, якою вже засіяно 74% запланованих площ у порівнянні з 89% на цю ж дату рік тому. На тлі значних запасів вологи варто розраховувати на гарні сходи. Кукурудзу другого врожаю починають експортувати у липні-серпні, тому покупці очікують подальшого зниження світових цін під тиском завершення збирання врожаю в Аргентині, а також збирання першого врожаю та активної сівби кукурудзи другого врожаю в Бразилії.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.