• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Озвучено обсяг торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС у 2020 році
  Опубликовано: 2021-03-03 12:06:38

  У 2020 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом становила 10,2 млрд дол. США. Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», пише agronews.ua.

  Цей показник, хоч і не перевищив рекорду 2019 року у 10,6 млрд дол США, став другим результатом за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. При цьому додатне сальдо становило 3,1 млрд дол. США.

  За словами заступника директора НААН, академіка Миколи Пугачова, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія, Франція, а також Велика Британія і Бельгія, які протягом останніх років міцно закріпились у цьому списку. Ці країни створюють понад 80 % сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

  Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн – членів ЄС на суму близько 3,6 млрд дол США. Це на 13,4 % більше ніж 2019 року.

  В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС, зазначив Микола Пугачов, поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів.

  У 2020 році Україна найбільше – 386 млн дол США – витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних. Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на 338 млн дол. США. Поставки з Європи тютюну і виробів з нього збільшилися порівняно з 2019 роком на 16 % – до 323 млн дол США.

  Вперше за часів Угоди про асоціацію відносно значну частку (7,9 %) у вітчизняному імпорті зайняли молокопродукти. Їх завезли з-за кордону на суму 279 млн дол США, в тому числі різних сирів загальною вартістю 207 млн дол США, поінформував науковець.

  Залишків та відходів, продуктів для годівлі тварин закупили на 236 млн дол США. У групі продуктів «какао-боби, шоколад» імпортувався переважно шоколад. На ці солодощі у 2020 році було витрачено майже на 1/4 більше, ніж у 2019 році (+24 %) – 228 млн дол США. Обсяги поставок на український ринок готових продуктів з зерна склали 209 млн дол США.

  Загалом ці групи продуктів зайняли близько 56 % у вартісних обсягах імпорту продовольства з Євросоюзу, підсумував Микола Пугачов.

  Минулий рік ознаменувався ще однією подією: 31 січня 2020 року Велика Британія вийшла зі складу Євросоюзу за результатами проведеного раніше референдуму, нагадав експерт. З 1 лютого по 31 грудня 2020 року тривав перехідний період, на час якого вона залишалась в єдиному митному і торговому просторі з ЄС. Наприкінці 2020 року після складних і тривалих переговорів було підписано Угоду про зону вільної торгівлі між Великою Британією та Євросоюзом.

  Також наприкінці 2020 року відбулося підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Великою Британією. Вона, як і очікувалося, почала діяти вже від початку 2021 року. Тому надалі взаємна торгівля України з Об’єднаним Королівством здійснюватиметься та враховуватиметься окремо, поінформував Микола Пугачов.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".