• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Україна оновила рекорд з експорту м’яса птиці
  Опубликовано: 2021-02-19 11:09:43

  Торік Україна посилила позиції на міжнародному ринку м’яса, але лише за рахунок експорту курятини, повідомили в Інституті аграрної економіки, передає УНН.

  Деталі

  Україна оновила абсолютний рекорд експорту м’яса птиці – 431 тис. т вартістю 555 млн дол. Результат міг би бути кращим, якби не тимчасові заборони, кажуть фахівці.

  "У 2020 році українські експортери двічі стикалися з заборонами поставок курятини до Європейського Союзу та низки інших країн, тому потенціал її продажів на міжнародних ринках, незважаючи на рекорд, був використаний не повністю", - коментує заступник директора "Інституту аграрної економіки", академік НААН Микола Пугачов.

  Поряд з цим Україні не вдалося продовжити позитивну тенденцію збільшення експорту по м’ясу та субпродуктам. Минулого року вартість експорту м’ясної групи зменшилася проти показників 2019 року на 8% і становила 652 млн дол.

  "Причинами цього стали зниження цін на українську курятину за кордоном та загальне зменшення обсягів експорту яловичини", - пояснює Пугачов.

  Географія експорту

  Найбільше м'яса Україна поставила торік до країн Близького Сходу, Євросоюзу та СНД. При цьому частка країн ЄС у вартісному вимірі становила 20%, а рейтинг найбільших імпортерів українського м'яса зазнав змін. Три роки поспіль топ-10 споживачів українського м'яса очолювали Нідерланди. Утім, торік країна поступилася Саудівській Аравії, яка закуповує в Україні виключно м’ясо птиці. У 2020 році експорт українського м’яса птиці до Саудівської Аравії сягнув 83 тис. т. (20,9%).

  Значними є також частки Нідерландів (13,9%), Об’єднаних Арабських Еміратів (8,3%), Білорусі (6,1%), Азербайджану (5,2%) та Казахстану (4,1%).

  "Загалом, ці країни акумулювали близько 59% від продажів Україною м’яса на глобальному ринку", - зазначив експерт.

  Доповнення

  Минулого року провідний виробник і експортер курятини в Україні — компанія МХП (Наша Ряба) - експортувала 373,7 тис. тонн курятини.

  Попри пандемію Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса птиці (курятини) на ринок ЄС. За 11 місяців минулого року Україна поставила в Європу 100,2 тис. тонн м’яса птиці, посівши третє місце в рейтингу ЄС після Бразилії та Таїланду.

  Ірина Макаренко

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".