• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Оприлюднено прогноз закупівельних цін на живих свиней на 15 – 21 лютого 2021 року
  Опубликовано: 2021-02-15 11:04:46

  Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 15 – 21 лютого 2021 року: 41 – 42 грн/кг на свиней живою вагою. Про це повідомила прес-служба Асоціації «М’ясної галузі», пише agronews.ua.

  Станом на наступний тиждень, 42 грн/кг – це гранична ціна, що ще дозволяє українським свиням конкурувати з імпортом.

  Довідково: ціна на німецькій біржі цього Миколатижня на напівтуші кондиційних свиней – 1,19 євро/кг (40 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 0,72 євро/кг (24 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

  Подальший ріст цін на свиней в Україні призведе до росту імпорту і втрати позицій українських виробників через високу собівартість і неконкурентоздатність вітчизняного свинарства. В січні, коли через свята, ділова активність найнижча, так само, як і ціна на свиней в Україні найнижча за рік, ріст імпорту склав 64% у порівнянні з минулим роком.

  Ріст цін на свиней в лютому лише “розігріє” імпортерів і частка імпорту з 6% може легко збільшитися до 15%, 25% і більше. Спекуляції на темі росту цін на свиней вигідні лише тим, хто прагне поставити свинарство в Україні в ще гіршу ситуацію ніж вона вже є на 2021 рік.

  Наслідками може стати закриття свинокомплексів і дефіцит свинини. Зменшення собівартості хоча б до рівня “європейської” – зараз єдиний правильний шлях у свинарстві, щоб не допустити збитків. Такої ж думки притримується все більше власників свинокомплексів в Україні.

  Нагадаємо, Асоціація “М’ясної галузі” закликала органи влади не збільшувати квоти на імпорт свинини з ЄС.

  У ЄС ціна на свиней продовжує залишатись на сталому рівні. В США і Канаді відбувся ріст цін в той час, як у Бразилії відбувся спад.

  Ціна у ЄС практично на рівні собівартості з середини 2020 року і може залишитися такою до кінця 2021 року.

  Головна причина низьких цін на свинину в ЄС – поширення АЧС в Німеччині. Впродовж останніх 3 років АЧС поширюється по сусіднім з Україною країнам – Польща, Угорщина, Румунія. В Україні поширення АЧС відбулося через відсутність вісім років компенсацій свинокомплексам за свиней у випадку АЧС.

  Динаміка цін у світі:
  �� +0,13% у ЄС
  �� -13,15% у Бразилії
  �� +9,98% у США
  �� +1,28% у Канаді

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.