• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Україна має шанс зайняти лідируючу позицію на світовому ринку молока
  Опубликовано: 2021-02-10 15:02:44

  Україна має всі шанси зайняти лідируючу позицію на світовому ринку молока. Основними передумовами цього є: обсяг молочної продукції, її якість та стабільні поставки. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока, пише agronews.ua.

  Зазначимо, що за результатами аналітичних досліджень Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), презентованих під час загальних зборів Асоціації виробників молока, попит на молочні продукти в світі зростає, і Україна може стати одним з глобальних гравців.

  Так, Анна Клименко, керівник консультаційних програм IFC в агробізнесі в Україні, показала прогнози стосовно того, де очікується дефіцит споживання молочних продуктів, зокрема яким він є зараз і яким буде через 5 років.

  В результаті, загальний висновок для молочної галузі України дуже позитивний — ринок зростає. Враховуючи цей фактор, українські виробники та переробники мають мобілізувати ресурси та скооперуватися, поки вікно можливостей ще відчинене.

  «Які це будуть ринки — залежить від нас. Їх доволі багато. Навіть якщо обрати Китай, Саудівську Аравію, Єгипет, Кенію, то в порівнянні з іншими, більш відомими конкурентами (Німеччина, США, Нова Зеландія), логістично ми є на порядок ближче до цих ринків. У нас вже є перевага в тому, що ми можемо бути вигіднішими з точки зору логістичних витрат», — зауважує Клименко.

  Яким чином мобілізувати ресурси та скооперуватися виробникам та переробникам молока — треба вирішувати, адже ефективного ланцюжка постачань в Україні, який би міг конкурувати на глобальному ринку, поки що, нажаль, не існує.

  «Згідно з оцінками міжнародних експертів, для переробника, який би хотів вигідно експортувати свою продукцію, економічно-доцільним є мати один сучасний завод з потужністю переробки щонайменше 500 тис. т молока на рік. І такого заводу в Україні поки що не існує. А для виробництва цих 500 тис. т молока необхідно, якщо брати за базис американську модель великих ферм, 5 сучасних молочних ферм по 10 тис. корів кожна з продуктивністю 10 т молока на корову в рік», — пояснює експерт.

  В свою чергу це вимагає біля 60 тис. га землі для вирощування та заготівлі грубих кормів. З точки зору глобальних ринків, це — невеликі обсяги, але цього ланцюжка постачань поки що не існує в Україні. Тому від початку проекту розвитку молочної галузі в Україні IFC шукає партнерів для створення такого ланцюжка.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".