• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В Україні втричі зменшилась кількість селян, які тримають корів
  Опубликовано: 2021-01-29 12:10:08

  Збут молока дрібних фермерів та його продаж людям, які мешкають у містах проблема не лише Волині, а й цілої України. Адже селяни вже не хочуть тримати корів. За нинішніх умов це не вигідно – витрати на ведення господарства перевищують заробіток. Тож за останніх три роки кількість селян, які тримають корів зменшилась, втричі. Про це повідомляє ТРК Аверс, пише agronews.ua.

  Упродовж останніх років кількість корів у селах суттєво знизилась – тримати їх просто невигідно. Витрати на господарство перевищують заробіток. Дотацій від держави – жодних, та й землі для випасу поголів’я у селі не дають.

  «Дотацію я отримувала ще у 2018-2019 роках. Мені ніхто тепер не дзвонить, вже два роки не получаю нічого. Друга проблема – збут. Молоковози не приймають, бо їм невигідно. То молоко здавати їздимо на фермерські ринки», – розповідає Надія Скрицька із села Буків Луцького району.

  І якщо дрібні фермери із прилеглих до Луцька громад мають можливість продавати молоко на фермерському ринку у місті, то що ж робити мешканцям віддалених волинських сіл? А для них найбільша проблема – куди збувати молоко. Кажуть: їздити до міста далеко, а заготівельники купують молоко вкрай дешево.

  Фермери стверджують: аграрний сектор нині мертвий. Селяни масово виїжджають за кордон. Ситуація виглядає так: все робиться для того, аби селянина на волинській землі не було.

  «В маленьких населених пунктах стикнулися з тим, що немає куди збувати молока. Приймальні пункти зникають», – коментує голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волині Руслан Хомич.

  Це пояснюється тим, що це дуже трудомістка робота. У багатьох селах розорені поля. І люди залишаються повністю без місця, де можна здати молоко, хоч за невелику ціну.

  Фермери кажуть: допомагати дрібним господарствам потрібно. Себто відновити збут молока у віддалених волинських селах за нормальними цінами та облаштувати торгові місця для селян, куди можуть прийти покупці та придбати молоко.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.