• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • УЗА не бачить передумов для обмеження обсягу експорту кукурудзи
  Опубликовано: 2021-01-22 12:10:14

  Українська зернова асоціація не бачить жодних передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2020 року та внесення змін до відповідного додатку Меморандуму між Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями про узгодження позицій на ринку зерна на 2020-2021 маркетинговий рік. Про це повідомляє пресслужба УЗА, пише agronews.ua.

  УЗА відповідним листом проінформувала Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства про свою позицію та про відсутність будь-яких передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи.

  В 2020/2021 сезоні Україна отримала один з кращих врожаїв кукурудзи за усі роки – близько 30 млн т, при цьому внутрішні потреби ринку щороку сягають близько 5 млн т. Станом на середину січня Україна експортувала близько 10 млн. т, а це майже на 3,5 млн. т менше, аніж минулого сезону на цю дату. Понад те, з вказаних 10 млн т експорту, лише 8 млн т кукурудзи нового врожаю 2020 року. Решта 2 млн т – це кукурудза врожаю 2019 року.

  Сьогодні в країні залишається ще понад 21 млн т кукурудзи нового врожаю і говорити про якийсь дефіцит недоцільно, як визначення граничного обсягу експорту цієї культури також є недоцільним. Україна вже минула піковий період експорту кукурудзи (який значно нижчий від минулорічних показників), відтак темпи експорту скорочуватимуться.

  Щодо високої ціни на українську кукурудзу, то це не результат меншого врожаю чи дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку. Це є наслідком загальносвітової тенденції інфляції цін, яка спричинена трильйонними вливаннями коштів в національні економіки різних країн. Така тенденція буде продовжуватись і надалі, відтак навряд чи ринок побачить вже ціни, що були раніше.

  За таких умов уряд не повинен штучно адміністративним методом, обмеживши експорт кукурудзи, зменшувати ціни на зернову культуру. Адже таким чином уряд лише позбавить вітчизняного виробника можливості компенсувати негаразди, яких відчули с/г виробники в минулому календарному році, та отримати кращі фінансові можливості напередодні весняної посівної кампанії.

  Ба більше, УЗА переконана, що ціноутворення в Україні на зерно повинно формуватися лише виключно ринковими механізмами, а не адміністративними. І для цього в уряду є ринкові важелі впливу.

  УЗА переконана, що українські аграрії повинні мати можливість сіяти та збирати щороку більші врожаї, а відтак і заробляти більше, отримувати більше валютних надходжень для країни за рахунок експорту надлишків, а в бюджет – більше податкових відрахувань. Це запорука успіху вітчизняної аграрної галузі, яка сьогодні забезпечує понад 40% всього експорту країни.

  Ба більше, для України додаткові валютні надходження від реалізації кукурудзи дадуть додаткові можливості тримати «монетарну оборону» у такий кризовий час як зараз. Відтак, нам треба докласти максимум зусиль аби встигнути продати наші залишки, коли ціни на досить високому рівні, оскільки ціни на врожай наступного року традиційно дещо нижчі, та й зберігати кукурудзу значно важче та дорожче ніш інші зернові культури.

  Україна є однією з ключових держав експортерів продовольства і, приєднавшись до держав, які відмовилися обмежувати експорт продовольства в час пандемії, взяла на себе відповідальність не лише за продовольчу безпеку нашої країни, але й світу.

  УЗА відслідковує поточний стан на ринку та продовжує разом з Міністерством спільно тісно працювати над тим, щоб забезпечувати продовольчу безпеку країни та світу та не допустити будь-яких зловживань, що зашкодять вітчизняним економічним інтересам.

  Напередодні в Мінекономіки відбулась нарада, на якій «Союз птахівників України», «Свинарі України», «Тваринпром», «Союз кормовиробників України» запропоновали включити в додаток до Меморандуму позицію кукурудзи на рівні приблизно 22 млн т, фактично, щоб через адміністративне обмеження експорту – отримати зниження внутрішніх цін на кукурудзу.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.