• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Стало відомо, як світова криза в птахівництві вплине на свинарство
    Опубликовано: 2021-01-21 10:02:39

    Стало відомо, як світова криза в птахівництві повпливає на свинарство. Для птахівництва у світі настають непрості часи – галузь зіткнеться з величезними проблемами. Повідомляє agronews.ua за матеріалами Rabobank та Асоціації “М’сної галузі”.

    Постійніі перебої постачань, спричинених Covid-19, високі ціни на корми, нестабільні економічні умови, велика кількість спалахів пташиного грипу цієї зими, глобальний надлишок пропозиції призведе до того, що галузь зіткнеться з величезними проблемами. Це ключове повідомлення з щоквартального звіту Rabobank з птахівництва, как сообщает сайт новостей финансовых рынков Украины и мира Elcomart.ua.

    Зазначено, що Covid-19 буде чинити постійний тиск на забезпечення продовольством та торгівлю, уповільнить економічне зростання, призведе до ринку з регульованими цінами.

    Це відбуватиметься в контексті вищих і нестабільних цін на корми, конкуренції на світових ринках торгівлі птицею – завдяки відновленню Китаєм та В’єтнамом наслідків від африканської чуми свиней – та значного впливу поточної хвилі пташиного грипу у північній півкулі.

    В Асоціації “М’ясної галузі” вважають, що українське птахівництво менш вразливе в умовах перевиробництва птиці в світі і подорожчання кормів. Собівартість української курки одна з найнижчих у світі, у 2020 році – 0,65 євро/кг, а в 2021 році – 0,85 євро/кг. У країнах ЄС собівартість курки вища на 30%. Саме менша ціна української курятини робить її більше привабливою як в ЄС, так і в країнах Азії.

    В іншому разі, якщо експорт української курятини зменшиться – зниження цін на всі види м’яса в Україні не уникнути. Найбільш вразливим у випадку зниження цін на курятину є українське свинарство, що ще не перелаштувалося до умов глобального ринку – конкуренції собівартістю і ціною.

    Найбільше постраждає Європа
    Найбільше постраждає Європа через поточні спалахи пташиного грипу, зростання витрат на корми та надмірну пропозицію. Африканська чума свиней в Німеччині вже привела до зниження цін на свинину і накопичення цього виду м’яса в ЄС, через втрату традиційних ринків збуту.

    Крім того і Китай збільшив виробництво птиці на 12% у минулому році та націлений на зростання в 2021 році, зменшуючи імпорт. Як результат, очікуються низькі ціни.

    Нан-Дірк Малдер, старший аналітик в Rabobank, зазначив: “Ці великі труднощі  вимагатимуть дуже дисциплінованої стратегії постачання продукції птахівництва. Оскільки витрати на корм будуть високими, зосередження уваги на контролі витрат та закупівлях буде важливішим, ніж в минулі роки.

    Трейдери повинні розраховувати на конкурентні ринкові умови та шукати можливості на нових ринках, щоб компенсувати очікувані менші обсяги імпорту в Азію, хоча кількість ринків для імпорту обмежена, більша кількість експортерів, таких як Росія та Україна, увійшли у глобальний ринок”.

    Світло в кінці тунелю
    У кінці тунелю є трохи світла. Посилений контроль за розповсюдженням Covid-19 у другій половині року та масова вакцинація, повинні призвести до поступового відновлення збуту продуктів харчування, що допоможе світовій торгівлі.

    Але до того, як відбудеться відновлення, великі запаси замороженого м’яса потрібно збути, і цей процес, наприклад, затримає відновлення світового ринку м’яса, стверджує Rabobank.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.