• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Стало відомо, чому знижуються ціни на рослинні олії
  Опубликовано: 2021-01-20 16:04:46

  Ціни на рослинні олії на світових ринках почали знижуватися на тлі різкого зменшення попиту та зникнення чинників підтримки. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи Grain Trade Ukraine, пише  agronews.ua.

  Лідером падіння стала пальмова олія, яка з 8 по 15 січня подешевшала на біржі в Малайзії майже на 12% з 3830 до 3423 рінгитів/т або 848,33 $/т, що є рекордним зниженням останніх 5 років.

  Причиною падіння стало значне скорочення експорту, який, за даними сюрвейєрської компанії ITS, у першій половині січня зменшився у порівнянні з відповідним періодом грудня на 42% до 416,5 тис т.

  Відновлення експорту соєвої олії з Аргентини знизило спекулятивний попит на пальмову олію, а запровадження Малайзією 8%-го експортного мита на пальмову олію посилює тиск на ціни.

  Котирування пальмової олії на китайській біржі в Даляні також знизилися на 3,7% до 6646 юанів/т або 1026 $/т, а котирування соєвої олії – на 2,2% до 7666 юанів/т або 1183 $/т.

  На чиказькій СВОТ березневі ф’ючерси на соєву олію також знизилися на 3,1% до 922 $/т слідом за цінами на пальмову олію та під тиском даних NOPA, згідно з якими переробка сої в США у грудні виявилася меншою, ніж очікували трейдери, та склала 4,98 млн т.

  На тлі падіння світових ринків рослинних олій ціни пропозицій української соняшникової олії знизилися з 1300 до 1270-1280 $/т FOB, хоча ціни попиту не перевищують 1250 $/т FOB. Подорожчання соняшникової олії минулого тижня призвело до стрімкого зростання закупівельних цін на соняшник в Україні, внаслідок чого виробники знову зупинили продажі. Це дещо втримало ціни соняшникової олії від подальшого зниження.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.