• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В Україні оприлюднено стан посівів озимих культур
  Опубликовано: 2021-01-14 16:09:33

  У першій декаді січня в Україні переважала дуже тепла, як для січня місяця, погода. Опади у вигляді дощу та мокрого снігу різної інтенсивності випали майже на всій території країни, лише у південній частині – було сухо. Про це повідомляє прес-служба НААН, пише  agronews.ua.

  Середня температура повітря була вищою за норму на 2-9 0С і становила 0,6-7,5 0С тепла. Максимальна температура повітря підвищувалася до 5-14 0С тепла, мінімальна – знижувалася до 1-3 0С морозу.

  Опади у вигляді мряки, туману, дощу, снігу та мокрого снігу відмічалися майже на всій території країни. Середня їх кількість у більшості областей становила від 10 до 23 мм, у Житомирській, Львівській та Закарпатській областях – від 28 до 51 мм. У Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Вінницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Полтавській, Чернігівській та Сумській областях кількість опадів виявилася близькою до норми і становила 8-17 мм. Добовий максимум опадів в окремих районах західних областей досягав 25-32 мм.

  Відносна вологість повітря становила 80-95 %. Висота снігового покриву станом на 31 грудня 2020 р. у горах Карпат та на полях Харківської, Сумської, окремих площах Чернігівської та Луганської областей становила від 1 до 10 см, місцями – 11-15 см, на високогір’ї Карпат – 21 см. На решті території країни снігу на полях не було.

  Погодні умови, які склалися протягом цьогорічного вегетаційного періоду, вплинули на стан сільськогосподарських культур. Внаслідок аномально теплої погоди останнім часом відмічалися слабкі ростові процеси на посівах озимини майже на всій території країни, за винятком східних областей, де рівень середніх та максимальних температур був нижчим за температуру при якій відновлюється вегетація.

  На даний час стан рослин переважно добрий та задовільний, у Херсонській області на окремих площах відмічалося пошкодження посівів пшениці озимої сільськогосподарськими шкідниками.

  У третій декаді грудня на окремих полях Харківської, Полтавської, Луганської та Чернігівської областей утримувалася льодяна кірка товщиною від 3 до 8 мм, яка з підвищенням денної температури розтала.

  Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі знижувалася до 0-2 0С морозу, у Луганській, Харківській та Сумській областях – до 5 0С морозу, що значно вище критичної температури вимерзання, яка за розрахунками науковців становить: пшениці озимої у фазі «утворення 3-го листка» – 12-14 0С морозу, у фазі «кущіння» – 15-19 0С морозу, жита озимого – 14,0-15,5 0С морозу, ячменю та ріпаку озимих – 9-11 0С морозу.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.