• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В Україні в 2021 році прогнозує скорочення площ під зернові культури
  Опубликовано: 2021-01-17 11:05:01

  Попри підвищений попит на всі товари, в тому числі зернової галузі, та доволі високі ціни на зернові та олійні культури, в Україні відбуватиметься скорочення площ під зерновими та кукурудзою. Такі прогнози зробив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов. Про це повідомляє ukrinform.ua, пише  agronews.ua.

  «В Україні 2021 рік буде роком турбулентності для аграрної галузі, адже призначено міністра аграрної політики, але поки не відновлено Міністерство аграрної політики, чого ми довгий час вимагали. Його створення займе певний час, і це буде викликом для аграрного сектору, оскільки виникатимуть певні проблеми (як політичні, так і фінансові) для галузі під час передачі повноважень від одного міністерства до іншого», — зазначив Горбачьов.

  Втім, за його прогнозами, у зв’язку з насиченням ринків грошима, у світі збережеться підвищений попит на всі товари, в тому числі зернової галузі, та доволі високі ціни на зернові та олійні. Подальше зростання чисельності населення сприятиме збереженню цього тренду, зокрема в Південно-Східній Азії.

  Експерт назвав «вкрай правильним» рішення не обмежувати експорт зернових під час карантину.

  «На початку 2020 року, до оголошення пандемії та введення карантинів у багатьох країнах, я прогнозував, що світ поки недооцінює той масштабний вплив, який матиме пандемія на економіку та інші сфери життя. Україна, як надійний партнер і суб’єкт забезпечення продовольчої безпеки, не обмежувала експорт зернових, як це зробили деякі наші конкуренти на світовому ринку. І це було вкрай правильне рішення», — заявив президент УЗА.

  На його думку, цього року не слід очікувати рекордних врожаїв пшениці та олійних культур, оскільки площі під пшеницею і кукурудзою скорочуються. Окрім того, значний негативний ефект матиме невиконання форвардів аграріями у 2020 році.

  «Всі міжнародні покупці зерна зменшують обсяги форвардних угод, оскільки довіра до цього інструменту співпраці між покупцем і агровиробником значно похитнулась. Загалом обсяги залученого фінансування на виробництво та торгівлю зерном та олійними через форвардні контракти складали 11-12 млрд дол. У 2021 році їх може бути значно менше, відповідно, буде брак фінансування для проведення посівної аграріями, що призведе до падіння виробництва зерна в Україні у найближчі декілька років», — зауважив Горбачьов.

  Він застеріг, що «продовження бездіяльності за ключовими напрямками — зрошування, страхування, забезпечення прав інвесторів, безпечність продуктів харчування — може затягнути всю аграрну сферу України в неконкурентоспроможний період і призвести до втрати значного потенціалу».

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.