• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В 2020 році світові ціни на продовольство зросли до максимуму останніх 3 років
  Опубликовано: 2021-01-12 15:06:08

  У грудні 2020 р. середнє значення індексу продовольчих цін FАО склало 107,5 пункту, що на 2,2% вище за листопадовий показник, повідомила прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), пише agronews.ua.

  «В цілому, за підсумками 2020 р. середнє значення зазначеного індексу досягло максимального за останні 3 роки рівня, склавши 97,9 пункту, що на 3,1% вище за показник 2019 р., проте більш ніж на 25% нижче за історичний максимум, зафіксований у 2011 р.», – підкреслюється в повідомленні.

  Індекс цін на зернові в грудні зріс на 1,1% у порівнянні з листопадовим показником, а його середньорічне значення за 2020 р. на 6,6% перевищило рівень попереднього року. Так, у грудні підвищилися експортні ціни на пшеницю, кукурудзу, сорго та рис, що частково було викликано побоюваннями у зв’язку з несприятливими погодними умовами і видами на врожай у Північній і Південній Америці, а також у Росії. Експортні ціни на рис за підсумками року зросли на 8,6%, а на кукурудзу та пшеницю – відповідно на 7,6% і 5,6%.

  «Індекс цін на рослинні олії в грудні зріс на 4,7% і досяг найвищого рівня з вересня 2012 р. Крім подальшого скорочення пропозиції з боку провідних країн – виробників пальмової олії на світовій торгівлі позначилося різке підвищення експортного мита в Індонезії. Зростання світових цін на соєву олію частково пояснюється тривалими страйками в Аргентині, які позначилися як на виробництві, так і на портовій логістиці. Середнє значення цього підіндексу за 2020 р. на 19,1% перевищило показник попереднього року», – зазначили експерти.

  Індекс цін на цукор у грудні знизився на 0,6% (за підсумками року зріс на 1,1%), на м’ясо – зріс на 1,7% (за рік знизився на 4,5%), на молочну продукцію також зріс на 3,2% (за рік знизився на 1%).

  Нагадаємо, стало відомо, якою буде конкуренція на ринку рослинних олій у 2021 році.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.