За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації цьогоріч в області прикарпатські сільгосптоваровиробники зібрали майже сто тисяч тонн соєвих бобів, що на 35 тис. тонн більше, як у минулому році (65,2 тис. тонн). Середня врожайність якої становить 26 ц/га (22,3 ц/га – у 2019 році). Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА, пише agronews.ua.
Жодна рослина в світі не виробляє стільки білка і жиру, скільки дає соя. Вміст білка в насінні сої в середньому 38-42 відсотки. Соєвий білок за своїм складом і біологічною цінністю перевершує білки всіх культур і є рівноцінною заміною білка м’яса і риби, він легко засвоюється, низькокалорійний.
Близько 30 відсотків виробленого у світі рослинного масла припадає на соєве. З усіх рослинних масел соєве має найвищу біологічну активність і засвоюється організмом на 98 відсотків. За поживністю і засвоюваності воно близьке до соняшниковій олії і мало поступається коров’ячому. Якщо порівняти з м’ясом, то в одному кілограмі яловичини міститься 145 грамів білків і 135 грамів жиру, а в кілограмі соєвого насіння – 400 і 200 грамів відповідно.
Наразі переробники пропонують за сою 15,6 −16 тис. грн/т з доставкою на переробний завод. Сприятлива ціна, що склалась на сою, є результатом відміни так званих «соєвих правок».
Збільшення виробництва сої у регіоні покращить фінансовий стан сільськогосподарських товаровиробників області.
Инф. agronews.ua
agrinews.com.ua