Собівартість зберігання зерна у великих м’яких контейнерах приблизно вдвічі нижча за рахунок відсутності витрат на вентиляцію зерна і амортизаційних відрахувань.
Таку думку виловив Олег Кузь, співзасновник компанії ArgoMKE, передає Infoindustria.com.ua.
«Існуючі потужності зберігання зерна в Україні покривають лише близько 60% зібраного врожаю зернових. У 2018 році в експлуатацію було введено 90 зерносховищ загальною потужністю 1,5 млн т одночасного зберігання. Будівництво нових елеваторів вимагає значних інвестицій і часу. Альтернативним рішенням є зберігання зерна в м'яких контейнерах», — вважає Олег Кузь.
За словами експертів, великі м’які контейнери вантажопідйомністю від 7 до 14 т зерна, гарантують надійне зберігання від 3 місяців.
«Такий спосіб зберігання підвищує безпеку бізнесу. Завжди можна прийняти і зберігати додаткове зерно, коли силоси заповнені, і транспортувати його недорогим і доступнішим видом транспорту в потрібний час для перевалки трьох видів в портах, в тому числі без зернових терміналів», — додає Кузь.
Із впровадженням таких контейнерів з’являється можливість використовувати стандартні бортові автомобілі, замість зерновозів і на піввагони, замість хоперів.
«Ми отримуємо економію більше 20% тільки за тарифами і зниження ймовірності зворотних порожніх пробігів. Таке рішення підходить для зростаючого перспективного ринку органічного зерна, приріст 10−15% в рік, близько 300 тис. т в рік, оскільки забезпечує ізольованість і збереження якості товару», — розповідає Олег Кузь.
Инф. agravery.com
agrinews.com.ua