За перші п'ять місяців сезону (червень - жовтень 2018 роки) експорт овочів борщового набору з України виріс в 2,1 рази.
Про це повідомляють експерти EastFruit.
Нагадаємо, до борщового набору умовно відносять: столовий буряк, морква, цибуля, капусту, а також картопля. Всього за перші п'ять місяців сезону 2018/19 років було експортовано 26,3 тис. тонн продукції в порівнянні з 12,3 тис. тонн за той же період попереднього сезону.
«Основною причиною зростання експорту овочів борщового набору стала літня посуха в більшості країн Євросоюзу, яка привела до зниження обсягів виробництва овочів в цих країнах і високими цінами на них. У жовтні ціни на дані овочі і картопля в країнах ЄС продовжували динамічно зростати, що сприяло збільшенню імпорту і впливало на ціни в країнах-сусідах Євросоюзу», — коментують експерти EastFruit.
Найбільш різко за цей період зріс експорт цибулі ріпчастої — в 7,7 рази з 1,7 до 13,0 тис. тонн. При цьому, слід зауважити, що імпорт цибулі також зростає, а в жовтні взагалі імпорт цибулі в Україні взагалі перевищував експорт. Однак це не так уже й погано, тому що Україна закуповує дешевий цибулю в країнах Центральної Азії, а експортує свій по порівняно високою ціною.
Також досить різко, в три рази, зріс експорт капусти білокачанної. На 45% зріс експорт моркви та буряка і на 15% — експорт картоплі. Якщо ж говорити про обсяги експорту, то основна питома вага в експорті по цій групі товарів займали цибулю і картоплю, на які припало близько 90% всіх експортних відвантажень.
Нагадаємо, українські фермери відмовляються від реалізації буряка.
Инф. agravery.com
agrinews.com.ua