• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Польща може невдовзі розпочати імпорт капусти з України
  Опубликовано: 2018-11-18 10:08:36

  Польща вже найближчим часом може розпочати імпорт білоголової капусті з інших країн, в тому числі і з України.

  Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на Українську плодоовочеву асоціацію (УПОА), шукати альтернативу на зовнішніх ринках польські компанії вимушені через високі ціни на місцеву продукцію. Більш того, білоголова капуста в Польщі продовжує дорожчати.

  Зокрема, тільки з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 8%. Сьогодні на переробку капуста поступає по 0,70-0,90 злотого/кг (0,16-0,21 євро/кг). Ціни на свіжому ринку варіюються в межах 0,90-1,30 злотого/кг(0,21-0,30 євро/кг), проте продавці зазначають, що найчастіше угоди укладаються по 1-1,1 злотого/кг (0,23-0,26 євро/кг).

  Таким чином, ціни на білоголову капусту в Польщі на сьогодні у 3,3-3,5 рази вищі, ніж в аналогічний період минулого року і є рекордними для середини листопада за останні 10 років.

  Таку різницю цін фахівці обґрунтовують в тому числі зниженням виробництва капусти в Польщі. Нагадаємо, що за попередніми підрахунками Головного управління статистики Польщі (GUS), в сезоны-2018/19 валовой збір зазначеної продукції в країні склав лише 950 тис.тонн, що на 6% менше, ніж попереднього сезону.

  Зазанчається, що така ситуація вже стала приводом для імпорту. Зокрема, наступного тижня гравці ринку очікують перші партії капусти з Німеччини. Але, враховуючи зниження врожаю і в цій країні, польські імпортери продовжують шукати інших постачальників, і не виключають, що ними можуть стати Україна, Білорусь і навіть Росія (адже імпорт російської продукції вже спостерігався в сезоні-2015/16).

  При цьому аналітики УПОА зазначають, що наразі ціни на білоголову капусту в Україні складають 2,5-3,5 грн/кг або 0,08-0,11 євро/кг, тобто є у 2,6-2,7 разів нижчими за польські. Таким чином, українська продукція вже наразі може бути досить конкурентноспроможною в ціновому плані на ринку Польщі.

  Водночас російські виробники пропонують капусту дорожче, ніж українські. Наразі в основних регіонах виробництва РФ ця продукція пропонується по 10-17 руб/кг або 0,13-0,22 євро/кг.

  Инф. proagro.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".