• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Україна збільшила експорт олійних більш ніж на 35%
  Опубликовано: 2017-12-11 14:08:02

  Обсяги експорту олійних культур з України з початку поточного маркетингового року склали 2,8 млн т, істотно перевищивши результати аналогічного проміжку минулого сезону.

  Про це повідомляє Станіслава Ярош, аналітик аграрного ринку, пише «ПроАгро».

  Так, станом на початок грудня минулого маркетингового року експортовано було 1,8 млн т українських олійних; таким чином показник приросту перевищив 35%.

  Зазначається, що ключовим фактором зростання сукупного показника в поточному сезоні є збільшення відвантажень насіння ріпаку, порівняно високий урожай якого в 2017 році сформував досить великий експортний потенціал. Так, станом на 30 листопада поточного року з початку сезону з України було експортовано понад 1,8 млн т олійної, тоді як за відповідні місяці 2016/17 МР — 0,8 млн т.

  Актуальні показники експорту зернових культур, навпаки, дещо поступаються торішнім. Так, станом на звітну дату на зовнішні ринки було поставлено всього 17,8 млн т зернових, в тому числі 10 млн т пшениці (продовольчої — близько 5,6 млн т, фуражної — 4,5 млн т), ячменю — 3,6 млн т, кукурудзи — 3,5 млн т.

  Для порівняння, протягом аналогічного проміжку попереднього маркетингового року бкло експортовано 18,8 млн т українських зернових, включаючи практично ідентичний обсяг пшениці — близько 10 млн т, і порівняно більш високі — ячменю і кукурудзи (4 млн т і 4,4 млн т відповідно).

  «Незважаючи на досить високі темпи агропромислового експорту, не можна не відзначити, що в його структурі переважають саме сировинні складові, представлені вище, що складно однозначно оцінювати, як позитивний фактор. Так, згідно з повідомленнями Мінагрополітики, сукупний обсяг доходу від експорту української аграрної продукції в 2017 році складе близько $18 млрд. У цьому обсязі на сировину (переважно зернові) припадає близько 70% загального показника, а на всі інші товарні категорії, відповідно — 30% (в першу чергу, — соняшникова олія)», — зазначила Ярош.

  Вона додала, що одним із шляхів розширення експорту агропродукції з більш високою часткою доданої вартістю, який потенційно є набагато вигіднішим, є розширення партнерських взаємин українських експортерів з традиційними і новими ринками. Так, нещодавно профільним міністерством були опубліковано повідомлення про підписання під час третього засідання Комісії зі співробітництва між урядами України та КНР Програми українсько-китайського інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі.

  Наслідком цього, як очікується, стане реалізація ряду інвестиційних проектів в аграрному секторі України, що в перспективі матиме позитивний вплив на функціонування галузі, а також обсяги і структуру експорту агропромислової продукції.

  Нагадаємо, з січня по листопад поточного року морські порти України обробили 121 млн тонн вантажів, що на 0,6% більше показників минулого року.

  Инф. agravery.com

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".