• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Ціна на гречку подекуди сягнула позначки 50 грн./кг
    Опубликовано: 2016-05-26 15:30:00

    Ціна на гречку продовжує бити рекорди. Незважаючи на те, що її вартістю зацікавився вже і Антимонопольний комітет. І навіть пригрозив штрафом, якщо доведуть змову учасників ринку.

    Але вже сьогодні вартість крупи на деяких ринках досягла позначки в 50 гривень.

    На Лук'янівському ринку в столиці вартість гречки починається від 40 гривень. Є й ті, що продають її по 50 гривень. Продавці скаржаться, що самі купують гречку по 36 гривень, тому не можуть поставити на неї традиційну націнку в 20%. Розповідають, що новий товар вже прийшов за 54 гривні за кілограм.

    Трохи нижче ціна в магазинах. Максимум — 42 гривні.

    А ось фермери — безпосередні гречкосії — кажуть, що оптовики купують у них майже за безцінь.

    «Покупець знайшов мене сам, бо я три роки тому здавав йому зерно. І після того, як змолотив гречку, вони взяли її. За 12 гривень за кілограм», — розповів фермер з Львівщини Василь Пилипець.

    Тобто, по дорозі від фермера до покупця гречка дорожчає в 3-4 рази. Хоча це ж соціальний продукт, і гранична надбавка не може становити 15%. Антимонопольний комітет обіцяв пошукати, на якому етапі крупа стрімко подорожчала.

    «У комітеті триває розслідування за ознаками вчинення виробниками крупи гречаної антиконкурентних узгоджених дій (ч. 3 ст. 6 Закону" Про захист економічної конкуренції "), відкрите за фактом стрімкого і економічно необґрунтованого збільшення оптово-відпускних цін», — відзначили в прес-службі АМКУ.

    А ось аграрні експерти аномалії не бачать. В минулому році посіяли і зібрали гречки менше, ніж споживаємо. І запаси на нулі.

    «В першу чергу, це скорочення посівних площ, зменшення врожайності, у переробних підприємств закінчуються залишки, вони на рівні 35% від торішніх запасів», — розповів керівник експертної групи Клубу аграрного бізнесу Ігор Остапчук.

    Більшість покупців може замінити гречку іншими крупами. Але для деяких — це ліки.

    «Вона не тільки є важливим продуктом в харчуванні людей з цукровим діабетом, а й лікувальним патогенетичним засобом для таких пацієнтів», — зазначила лікар-ендокринолог Олена Каратнік.

    А в Україні кожен двадцятий страждає на цю недугу. І їм необхідно мінімум три кілограми крупи в місяць.

    agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.