• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Нові правила контролю молочної продукції на ринках: що зміниться для продавців та споживачів
    Опубликовано: 2025-04-30 17:05:33

    З 29 квітня 2025 року в Україні почали діяти оновлені вимоги до лабораторного контролю молока та молочних продуктів, які реалізуються на агропродовольчих ринках. Метою нововведень є підвищення рівня безпеки харчових продуктів і захист здоров’я споживачів. Про це повідомила Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

    Відтепер продавці молока та молочних продуктів на ринках зобов’язані мати при собі оновлений пакет документів, що підтверджує санітарну та ветеринарну безпеку продукції. Насамперед, це стосується ветеринарного або ідентифікаційного документа, який засвідчує благополуччя господарства з виробництва молока щодо епізоотичних хвороб та стану здоров’я тварин.

    У зазначеному документі мають бути чітко вказані дата та результати обстежень тварин на субклінічний мастит, щеплення проти сибірки, а також діагностика таких захворювань, як туберкульоз, лейкоз та бруцельоз. Без цих даних реалізація молочної продукції на ринках буде забороненою.

    Додатково, кожен продавець повинен надати експертний висновок, що містить результати лабораторного дослідження сирого молока або продуктів, виготовлених із нього. Цей документ має бути виданий акредитованою лабораторією, яка розташовується безпосередньо на агропродовольчому ринку.

    У Держпродспоживслужбі підкреслюють, що нові правила дозволять ефективніше контролювати якість молочної продукції, особливо враховуючи популярність натуральних продуктів серед споживачів. Завдяки цьому очікується зниження випадків харчових отруєнь та зараження інфекційними хворобами, пов’язаними з неякісним молоком.

    Це рішення стало логічним кроком у реформуванні системи контролю за харчовими продуктами в Україні, яка поступово наближається до європейських стандартів. Посилення вимог також стимулюватиме фермерів до підвищення рівня ветеринарного обслуговування тварин та впровадження належних практик виробництва.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.