• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Компенсації за розмінування агроземель: уряд оновив правила та розширив доступ до програми
    Опубликовано: 2025-04-30 12:03:09

    В Україні набули чинності нові правила щодо компенсації витрат на гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель. Кабінет Міністрів оновив порядок використання бюджетних коштів, що дозволить ефективніше підтримувати аграріїв, які постраждали через мінну небезпеку на своїх ділянках. Відповідні зміни були ухвалені з метою спростити процедури, розширити доступ до фінансування та посилити контроль над використанням коштів.

    Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, основне нововведення стосується зміни органу, відповідального за формування та затвердження переліку територій, де велися бойові дії або які були тимчасово окуповані. Тепер цю функцію замість Міністерства з питань реінтеграції виконуватиме Міністерство розвитку громад та територій України. Такий крок має прискорити процес оновлення відповідних списків та узгодження земельних ділянок під розмінування.

    Водночас було чітко визначено перелік документів, які сільгоспвиробник повинен подати до Центру гуманітарного розмінування після завершення послуг. Ці документи слугуватимуть підставою для отримання компенсації. Таким чином, держава прагне забезпечити прозорість процесу й запобігти зловживанням.

    Окрему увагу приділено контролю за відкриттям ескроу-рахунків в уповноважених банках — на них і надходитимуть кошти компенсації. Сільгоспвиробник тепер зобов’язаний відкрити рахунок протягом 10 робочих днів (замість попередніх п’яти). Якщо цей термін буде порушено — заявку на участь у програмі відхилять. Таким чином, відповідальність аграріїв за дотримання строків значно посилена.

    За словами народного депутата Олексія Гончаренка, компенсацію зможуть отримати тільки ті аграрії, які справді вирощують сільськогосподарську продукцію на власній або орендованій землі. Для отримання компенсації за частково забруднені ділянки необхідно надати офіційний звіт про обстеження від сертифікованого оператора розмінування.

    З моменту запуску програми у травні 2024 року було укладено 47 угод на очищення понад 9 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Водночас із 228 поданих заявок станом на 22 квітня, 191 була відхилена через невідповідність критеріям. Щоб допомогти фермерам краще орієнтуватися в умовах програми, уряд створив спеціальний вебсайт із повною інформацією про процес подачі заявок через Державний аграрний реєстр та вимоги до учасників.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.