• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Закупівельні ціни на молоко в Україні зростають: коли очікувати стабілізації
    Опубликовано: 2024-11-12 17:02:19

    В Україні продовжує зростати вартість закупівлі молока, що пов’язано з дефіцитом молочної сировини та підвищеним попитом з боку молокопереробних підприємств. Однак, за прогнозами експертів, на початку грудня можливе часткове зниження темпів зростання цін, оскільки попит на сире молоко вже не такий високий, як у жовтні.

    Про поточну ситуацію на ринку молока розповів аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі. За його словами, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку на початок листопада досягла 18,95 грн за кілограм без ПДВ, що на 1,25 грн більше, ніж у попередньому місяці. У господарствах ціна цього ґатунку коливається від 17,75 до 19,80 грн за кілограм, а діапазон цін зріс на 1,50 грн.

    Молоко вищого ґатунку зараз коштує в середньому 18,40 грн за кілограм без ПДВ, що на 1,70 грн більше, ніж місяць тому. Ціни на цей тип молока варіюються від 17,00 до 19,10 грн за кілограм. За даними моніторингу, верхня межа цін піднялася на 1,80 грн, а нижня – на 1,90 грн у порівнянні з жовтнем.

    На молоко першого ґатунку середня ціна становить 16,70 грн за кілограм без ПДВ, що на 60 копійок більше порівняно з жовтнем. Мінімальна ціна – 16,00 грн за кілограм, а максимальна – 18,00 грн. Верхня і нижня межі цінового діапазону цього ґатунку також зросли на 1,50 грн.

    Середньозважена ціна всіх трьох ґатунків молока наразі досягла 18,02 грн за кілограм без ПДВ, що на 1,38 грн більше, ніж у попередньому місяці. За словами Кухалейшвілі, основним чинником такого зростання є обмежена пропозиція сировини на внутрішньому ринку, що змушує молокопереробні компанії активно купувати молоко.

    Окрім того, аналітик відзначив, що попит на експорт вершкового масла та інших молочних продуктів підтримує високі ціни на молоко-сировину в Україні. Він також додав, що на останніх торгах Global Dairy Trade (GDT) ціни на молочні жири знову зросли, що може вплинути на український ринок.

    В умовах дефіциту молокопереробні підприємства змушені закуповувати сировину на дальших відстанях, що веде до додаткових витрат на логістику. Як наслідок, зростають оптові ціни на молочні продукти, а інфляція в молочному секторі є однією з найвищих серед продуктів харчування.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.