• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Боротьба зі шкідниками соняшника: рекомендації для фермерів
  Опубликовано: 2023-08-21 14:01:01

  Соняшникові поля Дніпровщини активно атакують два небезпечних шкідника - бавовникова совка та клопи. Це може призвести до серйозних втрат у врожаї. Про це повідомив Сергій Корнюшенко, менеджер з розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group.

  За його словами, гусениці бавовникової совки можуть завдати збитків до 30% врожаю. Ці шкідники можуть мати до трьох поколінь на сезон, проте найбільші пошкодження спричиняються на третьому поколінні. Це відбувається в період формування кошика соняшника, коли гусениці завдають шкоди листовому апарату рослини, обмежуючи площу для фотосинтезу та порушуючи ріст і розвиток рослин. Крім того, гусениці можуть пошкоджувати корзинки соняшника, що створює доступ для інфекцій та різних видів гнилей.

  Такі пошкодження не тільки впливають на якість врожаю під час збору, але й призводять до втрат від 10% до 30%. Особливо проблемними є ягідні та лугові клопи, які висмоктують сік з рослин, викликаючи в'янення листя та некроз сім'янок у пізніх фазах росту.

  Сергій Корнюшенко рекомендує наступні заходи для боротьби зі шкідниками:

  1. Превентивні заходи: Регулярно перевіряйте свої посіви на наявність ознак пошкодження та шкідників.

  2. Правильний час для заходів: Обробляйте поля перед або після цвітіння, зокрема, якщо ви помітили, що 6-8% рослин мають гусениці.

  3. Вибір інсектицидів: Виберіть ефективний інсектицид для боротьби зі шкідниками.

  Сергій Корнюшенко наголошує на важливості вчасної обробки полів, щоб уникнути втрат від врожаю.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.