Важливий економічний рятувальний круг для України знаходиться під загрозою через те, що уряди східноєвропейських країн забороняють імпорт української аграрної продукції. Ембарго ставить Україну в безвихідь — цього сезону близько 7% її експорту кукурудзи та пшениці пішло до Польщі. Про це повідомляє Вloomberg, пише agronews.ua.
Найяскравішою політика заборони є у Польщі, вірному союзнику України, який очолив Європейський Союз у засудженні російського вторгнення. Заборона Польщі мала на меті гарантувати, що солідарність з Києвом не відштовхне виборців правлячої партії “Право і справедливість”.
Однією з рушійних сил, що спонукає Польщу до дій, є нещодавнє зростання підтримки в серед населення ультраправого альянсу Конфедерації, який виступає проти Європейського Союзу, напливу українських біженців і необмеженої військової допомоги Києву.
Видання повідомляє, що заборона Польщі на імпорт зерна мала гарантувати те, що солідарність з Києвом не відштовхне потенційних виборців правлячої партії. Це рідкісне визнання зростаючої тривоги в правлячій партії “Право і справедливість”, що вона ризикує втратити ключову частину своєї бази за шість місяців до жорсткої боротьби за вибори.
“Це не в інтересах наших друзів (тобто України – ред), щоб Польща занурилася в кризу — і щоб ми побачили, що до влади тут приходять люди, які змінять політику радикальної підтримки України”, — сказав лідер “Права та Справедливості” Ярослав Качинський.
Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем засудив обмеження та попросив їх зняти.
“Штучне і незаконне обмеження торгівлі з Європейським Союзом б’є по Україні, яка протистоїть російській агресії, як економічно, так і політично”, – сказав Зеленський.
Європейський Союз, який засудив цей крок за потенційне порушення торговельної політики блоку, уклав угоду зі східними членами, які ввели заборону, забезпечуючи транзит товарів до інших держав-членів. Угода передбачає термін дії заходів — тепер включаючи пшеницю, кукурудзу, ріпак, соняшник і соняшникову олію — до червня.
Інф. agronews.ua
agrinews.com.ua