• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Європа тримає в напрузі аграрні ринки України
    Опубликовано: 2023-04-20 14:29:10

    Європа тримає в напрузі аграрні ринки України

    Для України ЄС традиційно є стратегічним напрямком під час експорту олійної сировини. І, якщо до початку війни – це були ріпак та соя, то після початку військових дій, експорт соняшника досяг безпрецедентних обсягів.

    Загалом експорт олійних культур за сім місяців поточного сезону перевищив 5,5 млн т проти 2,2 млн т роком раніше та 2,4 млн т у 2020/21 МР.

    Частка ринку, що припадає на країни ЄС у 2022/23 МР (з початку сезону, включаючи березень):

    • соняшник – 81%
    • соя – 47%
    • ріпак – 90%.

    Наразі залишається відкритим питання продовження ще на рік безмитного імпорту агропродукції до країн ЄС з України, яке спливає 1 червня 2022 року.

    У країнах Східної Європи прокотилася хвиля невдоволень фермерів, спричинена перенасиченням ринків товарами з України та падінням цін внутрішньої торгівлі. В результаті Польща призупиняє аграрний експорт з України.

    Польща не відіграє ключової ролі для реалізації експортного потенціалу України на ринках олійних культур, займаючи не більше 5% у загальному експорті сої у поточному сезоні, в експорті соняшнику та ріпаку – лише 2,7% та 1,8% відповідно.

    З огляду на те, що ЄС традиційно є ключовим покупцем української сої та ріпаку для задоволення власних потреб, найбільш нестандартна ситуація складається на ринку соняшника.

    Основну увагу варто приділити Болгарії та Румунії, на частку яких сукупно припадає понад 55% всього експорту соняшника з України.

    Розрахунковий показник транзиту соняшнику цими країнами (на базі даних офіційної експортно-імпортної статистики ЄС та України):

    • Болгарія – 4%
    • Румунія – 44%.

    Наразі умови функціонування ринків сільськогосподарської продукції є досить непередбачувані та потребують швидкого реагування. Практично всі зміни, що відбулися останнім часом на аграрних ринках, продиктовано військовим фактором та його наслідками, ключовий з яких – логістика. Саме логістика та дія «зернового коридору» залишається умовою реалізації експортного потенціалу, а невизначеність та ризики стають гальмом для реалізації форвардних програм.

    Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

    Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

    Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

    Подальший розвиток логістики чорноморського та світового ринку зернових та олійних культур буде обговорюватися аналітиками УкрАгроКонсалт та провідними операторами агробізнесу на міжнародній агро події EURO GRAIN HUB Exchange & Forum 26-28 квітня в Бухаресті, Румунія. Приєднуйтесь до ключових гравців зернового ринку Чорноморського регіону, Центральної та Східної Європи і Балкан, які забезпечують глобальний ланцюг постачання агро продукції.

    https://ukragroconsult.com/

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.