Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» склала рейтинг законопроєктів, які потребують негайного прийняття або ж, навпаки, відхилення для забезпечення безперебійної роботи аграрного сектору, наповнення державного бюджету та покращення економічної ситуації у країні. Про це йдеться у повідомленні УКАБ, пише agronews.ua.
Так, асоціація підтримує такі законопроєкти:
1. Законопроєкт №4558 від 30.12.2020 р. про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами. Його прийняття може:
наблизити законодавство України у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами до вимог законодавства ЄС та вимог СОТ;
підвищити ефективність та прозорість процедури державного випробовування пестицидів і агрохімікатів;
усунути дублювання повноважень різних органів влади у сфері діяльності, пов’язаної з пестицидами і агрохімікатами;
посприяти розширенню можливостей державних органів у питанні боротьби з фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами;
забезпечити створення більш сучасного і більш адекватного регулювання відносин у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами.
2. Законопроєкт №3680-д від 16.07.2021 р. про внесення змін до законів України «Про охорону прав на сорти рослин» та «Про насіння і садивний матеріал». Положеннями цього законопроєкту пропонуються такі зміни:
забезпечується створення більш сучасного та належного регулювання відносин у сфері набуття прав на сорти рослин, використання нових сортів рослин та їх комерціалізації;
наближається законодавство України до законодавства ЄС;
підвищується ефективність та прозорість процедури експертизи нових сортів рослин;
покращується доступ вітчизняних сільгоспвиробників до більш сучасних та високоефективних сортів насіння;
стимулюються інноваційні процеси.
3. Законопроєкт №5839 від 05.08.2021 р. про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки. Його ухвалення допоможе:
вдосконалити нормативно-правове регулювання у сфері поводження з ГМО;
гармонізувати українське законодавство із європейським, що передбачено зобов’язаннями України в межах Угоди про асоціацію;
створити прозорі правила ведення бізнесу та посилити державний контроль за обігом генетично модифікованої
4. Законопроєкт №7720 від 01.09.2022 р. про адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного стану, який передбачає, що Перелік територій, де велися (ведуться) бойові дії, затверджує не КМУ, а обласні військові адміністрації.
Водночас УКАБ категорично не підтримує законопроєкт №8166 від 01.11.2022 р. про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур. Оскільки він «заморожує» кошти експортерів у розмірі не менше 15% від суми експортного контракту, ставить у нерівні умови великих, середніх та малих експортерів; відкриває можливості для додаткових схем, а також обмежує експорт агропродукції.
Інф. agronews.ua
agrinews.com.ua