• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Баришівська зернова компанія придбала елеватор у Словаччині
  Опубликовано: 2022-05-22 14:07:49

  BZK Grain Alliance AB («Баришівська зернова компанія») придбала елеватор у Словаччині та вже прийняла перше зерно.

  Про це розповів комерційний директор Таїр Мусаєв під час Trend&Hedge Club, передає кореспондент Latifundist.com.

  «Ми не розглядали таку інвестицію до війни. Після 24 лютого перший тиждень, як і всі, збиралися з думками, евакуйовували сім’ї та працівників. А через тиждень почали думати, як надалі працювати. Дуже вдячний президенту компанії та акціонерам, які підтримали пропозицію придбати елеваторні потужності в Європі. Тож тепер маємо елеватор у Словаччині — старий, побудований ще за часів Чехословаччини, який потребує відновлення, але з двома коліями», — відмітив Таїр Мусаєв.

  І додав, що компанія отримала багато пропозицій. Але це були майданчики з двома коліями та без активів. Так коли запропонували об’єкт, який вже 3-4 роки використовувався в якості перевалочних потужностей для різних матеріалів, та тільки не зерна, — наступного дня зробили предоплату.

  Як зауважив Таїр Мусаєв, після купівлі щодня на об’єкт приїжджали українські колеги і запитували, чи можуть його придбати.

  «Завдяки нашим спеціалістам (а це люди за 60, яким дозволили виїхати з країни), ми вже сьогодні приймаємо перше зерно. Робимо у вкрай стислі терміни сертифікацію лабораторії та фітосанітарного стану самого об’єкта. Маю надію, що після того, як налаштуємо всі процеси, зможемо не тільки возити в Європу своє зерно, а й допомагати колегам з українського ринку», — сказав комерційний директор Grain Alliance.

  За його словами, наразі в ЄС величезний попит на елеваторні активи з боку українських підприємців. На продаж виставляються ті об’єкти, які до війни нікому були не потрібні. Щодо ціни, то на елеватори, яким по 10-15 років, вона стартує від €130 до €250 на т зберігання.

  Також Таїр Мусаєв розповів про проблеми, з якими зіштовхнулася компанія як експортер зерна. По-перше, величезні черги на кордоні — сьогодні там простоює 95% навантаженого рухомого складу. Хоча компанія і має свої вагони, але вони зараз у Польщі, Молдові та Румунії, бо потрібно було виконувати раніше підписані контракти. Назад їх доводиться довго чекати.

  По-друге, європейські митники не одразу дають вивантажувати зерно. В українських експортерів, як вихідців з колишнього радянського союзу, дуже погана репутація. Митники нас попередили, що компанія, яка розмитнює продукцію з України в Євросоюзі, спочатку повинна очікувати перевірки і повторної перевірки на предмет контрабанди. Тож кожна дія з вагонами поки що під акуратним оглядом з боку митних офіцерів.

  До речі, саме питання логістики та зберігання зерна стали основною причиною, чому в цьому році в BZK Grain Alliance AB вирішили внести корективи у сівозміну: менше сіяти кукурудзи, та більше сої.

  Інф. latifundist.com

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".