• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • В Україні аграрії внесли пропозиції до Плану відновлення України
  Опубликовано: 2022-05-21 15:01:28

  Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) подала пропозиції до Плану відновлення України, який розробляється в рамках роботи Національної ради з відновлення України від наслідків війни, створеної Президентом України. Пропозиції ВАР передбачають пріоритетні ініціативи як на період війни та післявоєнний період, так і довгострокову стратегію. Повідомляє пресслужба ВАР, пише agronews.ua.

  У фазу війни головними проблемами визначено обмеження експорту через блокаду портів; загрози втрати частини врожаю 2021/2022 МР; збільшення в рази вартості логістики, дефіцит палива через знищення паливних складів та складну логістику; прогнозований дефіцит зерновозів та автомобілів для переміщення палива; кризу переробки, через неможливість зберегти її побічні продукти.

  «До прикладу, макуху, шрот – псуються швидше ніж є можливість їх експортувати, або спожити в середині країни», – пояснюють у ВАР.

  Рішення ВАР – це активне лобіювання в ООН та НАТО запровадження «Блакитних конвоїв» суден, які заходитимуть в порти України з метою експорту агропродовольчої продукції, квотування пропускної здатності УЗ на різні види продукції, перерозподіл квот на користь товарів з більшою доданою вартістю та короткими термінами зберігання.

  «Без збільшення долі експорту зернових та олії з 14% до 44% (довоєнна доля валютної виручки) посівна наступного року опиниться під загрозою», – відзначають у ВАР.

  Акценти у пропозиціях до Плану відновлення України зроблено на проблему зрошення та розвиток тваринництва.

  У свинарстві головною проблемою на сьогодні є експортна ізоляція, пов’язана з АЧС (африканська чума свиней). Рішення, які пропонуються:

  встановлення ДПСС регіонів, які є вільними від АЧС, заборона подвірного забію та обов’язкова ідентифікація тварин в господарствах населення,
  задля прискорення будівництва сучасних великих переробних підприємств включення до програми державної підтримки шляхом авансового співфінансування затверджених проєктів,
  продовження програми «Доступні кредити 5-7-9%».

  Як результат очікується збільшення поголів’я на 1 млн голів (до 4,5 млн голів) та зростання до 25 тис. робочих місць у галузі.

  Головними проблемами скотарства названо жорсткі тарифні обмеження на експорт в Країни ЄС; руйнування потужностей в регіонах військових дій, експорт племінних нетелів, через міграцію населення та купівельну спроможність накопичення продукції переробки у переробників, низьку ефективність та неконкурентноздатність наявних потужностей до 1000голів та переробних заводів.

  ВАР пропонує:
  безстрокове скасування тарифних квот на імпорт в ЄС або встановлення графіку їх збільшення;
  включення до програми державної підтримки шляхом авансового співфінансування затверджених проєктів,
  продовження програми «Доступні кредити 5-7- 9%»,
  надання окремої квоти на першочерговий експорт нетелів та продуктів переробки, – прийняти закон про патронажні дивіденди в кооперативах для будівництва великих сучасних кооперативних заводів.
  «За умови відкриття експортних ринків країн ЄС, можна очікувати інвестиції ($30-80 млн) на будівництво 2-3 заводів із переробки мʼяса, зростання промислового поголівʼя до 1 млн гол (+5-7 тис. робочих місць), плюс 500 млн дол. експортної виручки, а також конверсію 3 млн тонн зерна у тваринництво. Будівництво та реконструкція(відновлення пошкоджених) молочних комплексів ($11 млн, 10 тис. корів) із виділенням біометану», – коментують у ВАР необхідність розширення можливостей експорту для галузі скотарства.
  Щодо меліорації, заходи, які пропонують запровадити у ВАР, дадуть змогу залучити 4 млрд дол. США інвестицій у галузь та здійснити енерго- та водомодернизацію меліоративних систем, будівництво нових систем, будівництво та реконструкцію насосних станцій, наблизити галузь до екологічних стандартів, а також отримати плюс 11 млн тонн додаткового валового виробництва та плюс 135 млрд грн вартість валової продукції.

  Інф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".