• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • У Верховній Раді зареєстрували проєкт про екомаркування
  Опубликовано: 2022-01-26 15:08:20

  Законопроєкт має виправити огріхи законодавства, що змішують поняття “органічний продукт” та “екологічне маркування”. Про це повідомляє Екополітика, пише agronews.ua.

  Нещодавно Верховна Рада України зареєструвала законопроєкт № 6446 “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання застосування екологічних маркувань і декларацій”, який серед іншого передбачає вилучення з обігу псевдоекологічної продукції. Про це повідомив народний депутат від фракції “Слуга народу” та заступник голови екологічного комітету Олександр Маріковський на своїй сторінці у фейсбуці.

  “Кожен із нас має довіряти екологічній інформації про продукт і маркуванню, яке вказує на те, що виріб можна переробити чи продукт містить певний відсоток вторинної сировини, або продукт відповідає стандарту, який визначає вимоги до багатьох екологічних характеристик: ресурсозбереження, безпека, вплив на довкілля. Саме про таку можливість законопроєкт № 6446”, — написав нардеп у соцмережі.

  За словами Маріковського, проєкт закону про екомаркування спрямований на підтримку сталого розвитку в Україні ринку продукції, яка вже відповідає добровільним екологічним стандартам, для того щоб виробники такої продукції були захищені від недобросовісних конкурентів, мали довіру в споживачів і можливість отримання державної підтримки.

  “Перш за все це підтримає зелений інноваційний розвиток малого та середнього підприємництва”, — додав “слуга”.

  Що передбачає законопроєкт № 6446
  чітке розуміння того, що таке “екологічне маркування”, “екологічні декларації” (“екологічна продуктова декларація”, “вуглецевий слід”, “водний слід”), “екологічна самодекларація”;
  належне застосовування таких засобів інформування споживача;
  посилення державного нагляду щодо їх застосування;
  виправлення огріхів законодавства, що змішують поняття “органічний продукт” та “екологічне маркування”;
  усунення недобросовісної конкуренції на зеленому ринку, який уже почав формуватися в Україні згідно зі стандартами, гармонізованими з міжнародними, що впроваджені в ЄС та в Україні;
  забезпечення правових засад для вилучення з обігу продукції, щодо якої застосовано безпідставне екологічне маркування та декларації;
  посилення контролю з боку держави щодо недопущення застосування недобросовісних екологічних маркувань і декларацій, що вводять в оману споживача; запобігання створенню додаткових торговельних бар’єрів, що не порушить принципів дерегуляції та не утворить корупційних ризиків.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".