• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • В Україні злетять ціни на борошно
  Опубликовано: 2022-01-21 14:06:26

  Директор асоціації “Борошномели України” Родіон Рибчинський заявляє, що дефіциту борошна в Україні немає, але його ціна продовжить зростати через зростання цін на пшеницю. За його словами, на сьогоднішній день дефіциту муки в Україні немає, запаси достатні. Про це повідомляє ukranews.com, пише agronews.ua.

  “Все зростає в ціні, у тому числі зростає ціна пшениці. У складовій собівартості борошна 90-92% займає вартість пшениці, тобто якщо зростає ціна зерна, то, отже, зростає ціна на борошно. До того ж, зростання цін на енергоносії впливає на вартість кінцевого продукту. Зокрема, мінімальна заробітна плата зросла, тобто фонд зарплати збільшився, отже податки на цей фонд збільшилися. Все це впливає на собівартість”, – сказав Рибчинський.

  Він додав, що імпорту борошна із Туреччини не буде.

  “Зараз я не можу спрогнозувати ціну на зерно, але ми говоримо про тенденції, загальна тенденція зараз – це зростання ціни, пов’язане з великою кількістю факторів. Зараз Україна експортує понад 70% пшениці. Є економічна аксіома: якщо 30% або більше продукції, яку ви виробляєте, йде на експорт, то ваша ціна на внутрішньому ринку залежатиме від кон’юнктури зовнішнього ринку, а ми експортуємо понад 70%, тобто кон’юнктура внутрішнього українського ринку пшениці, і кукурудзи, і ячменю повністю залежить від зовнішнього ринку, а в останній рік ціна на ньому зростає, і факторів, які б зумовили його зворотну тенденцію зараз не передбачається, отже, і на нашому ринку ціна зростатиме”, — зазначив Рибчинський.

  Також він уточнив, що оскільки зерно вирощують фермери, і вони мають право як власники продавати зерно за тією ціною, за якою вони самі хочуть.

  “Фермерам немає справи, кому він продаватиме зерно. А зараз фермери бачать, що газ для промисловості подорожчав у 10 разів, вони розуміють, що весь сегмент добрив, який виробляється за допомогою газу, зросте в ціні. А за місяць треба вже починати весняні польові роботи, фермерам потрібно закуповувати матеріально-технічні ресурси, які коштуватимуть значно дорожче, ніж півроку тому, фермер подивиться на курс гривні, яка може подешевшати, тобто фермер може не продати зерно зараз, а, наприклад, через місяць продати дорожче “, – зазначив Рибчинський.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".