• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • В Україні представили новий сорт жимолості
  Опубликовано: 2022-01-14 18:01:54

  В Україні зареєстровано новий сорт жимолості Світанок та популярний сорт черешні Самміт. Про це повідомили у пресслужбі Асоціації «Укрсадпром», пише agronews.ua.

  Як зазначається, ТОВ «Фрутек» зареєстрував права інтелектуальної власності на сорт жимолості голубої Світанок. А ТОВ «Бахмутський розсадник» зареєстрував майнові права інтелектуальної власності на поширення сорту черешні Самміт.

  «Сорт жимолості Світанок створено у компанії «Фрутек». Селекцію ми розпочали у 2017 р. Спостереження засвідчили, що позитивні характеристики рослини є стабільними та не змінюються і не розщеплюються за розмноження традиційними методами та методом in-vitro», — розповів Олег Босий, власник та керуючий партнер ТОВ «Фрутек».

  Як він зазначив, Світанок є сортом середнього терміну дозрівання та значною мірою схожий на сорт жимолості Аврора. Його ягода середнього розміру й досить тверда, що дає можливість садівникові успішно транспортувати та вигідно її продавати.

  «У сезоні 2022 року ми вже матимемо товарні саджанці сорту і готові їх надати нашим клієнтам — для тестування на Заході та Півдні України. Маючи власну лабораторію мікроклонального розмноження ТОВ «Фрутек» може швидко налагодити під відповідне замовлення товарне виробництво великих партій садивного матеріалу», — розповів фермер.

  За словами керівника ТОВ «Бахмутський розсадник» Євгенія Розсохи, зареєстрований сорт черешні Самміт дуже поширений у товарному садівництві Канади і країн центральної та західної Європи. Він належить до сортів черешні з середнім терміном дозрівання і має плоди зі щільним, пружним м’якушем.

  «Нині у нас на черзі реєстрація права на поширення садивного матеріалу сорту вишні Лотовка та прогресивної підщепи для персика і сливи GF 677 — з подальшим їх заведенням у Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні», — додав аграрій.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".