• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Названо біопрепарат, який збільшує урожайність та покращує зберігання овочів
  Опубликовано: 2022-01-12 16:05:59

  Застосування біопрепаратів на основі бактерій Bacillus subtilis підвищує продуктивність, подовжує термін зберігання овочів та затримує ураження продукції мікробіологічними хворобами. Про це повідомляє журнал «Плантатор», пише agronews.ua.

  «Біопрепарати на основі бактерій роду Bacillus мають переваги порівняно з іншими біопрепаратами для захисту від фітопатогенних мікроорганізмів, оскільки ці бактерії здатні до утворення ендоспор і можуть продукувати широкий спектр антибіотичних речовин, таких як атерримін, бациліпін, бацилізин, бацилломіксин, бациллін, глобіцин, датеміцин тощо, – зазначається у публікації. – Встановлено здатність Bacillus subtilis інгібувати ріст Fusarium verticillioides і накопичення токсинів цього гриба (фумонізинів B1) in vitro».

  Bacillus subtilis V26 придатний для придушення Botrytis cinerea –– сірої гнилі на томатах. Обробка томатів Bacillus subtilis V26 на 79% скорочує післязбиральні захворювання, викликані B. сinerea.

  Штам Bacillus subtilis Ч-13 має доведену ефективність проти захворювань овочів, що викликаються фітопатогенними мікроорганізмами Puccinia recondita, Erysiphe graminis, і Fusarium culmorum culmorum.

  Встановлено, що Bacillus subtilis і Brevibacterium linens інгібували зараженість томатів Alternaria solani і Botrytis cinerea. Комбіноване застосування бактерій виявило синергійні ефекти. Bacillus subtilis продукували протигрибкові речовини з родини ліпопептідів, найбільш ефективні штами Brevibacterium (IC 10) і Bacillus subtilis показали, що спільне застосування бактеріальних антагоністів (5 × 105 або 5 × 106 клітин) на томатах викликає пригнічення розвитку B. cinerea до 61%.

  Також доведено інгібуючий вплив обробки томатів штамом Bacillus subtilis QST 713 на розвиток захворювань, що викликаються Penicillium sp. і Rhizopus stolonifer.

  Рідку композицію B. subtilis IIHR BS-2 тестували в польових умовах для обробки насіння (10 мл на кг насіння), порівнюючи із застосуванням хімічних речовин (карбофурану і стрептоцикліну) і необробленим контролем. Серед усіх обробок, обробка насіння разом з ґрунтовим внесенням збагаченої біомаси B. subtilis (5 л/га) забезпечила максимальне збільшення врожайності моркви на 28,8% і зниження захворюваності на 70,2%.

  Встановлено ефективність штаму Bacillus subtilis V26 як агента біоконтролю захворювань картоплі, що викликаються Rhizoctonia solani. Штам V26 викликав значні морфологічні деформації грибних гіф. Порівняно з контролем у досліді 2015 року захворюваність знижувалася на 81%.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".