• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Озвучено ціни на олійні в Україні
    Опубликовано: 2021-11-23 10:05:21

    Закупівельні ціни на соняшник в Україні продовжують зростати на тлі дефіциту пропозицій та подорожчання пальмової олії. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

    З початку тижня ціни на соняшник з доставкою на завод виросли на 200-400 грн/т до 19000-20500 грн/т (722-775 $/т з ПДВ) для олійності 46-48% та з премією за кращий вміст олії. Виробники стримують продажі, очікуючи підвищення цін до торішнього рівня та зниження вартості перевезень, які за останні місяці подорожчали вдвічі.

    За оцінками переробників, виробники реалізували лише 1/3 зібраного соняшника, хоча зазвичай в цей період вже продано майже половину врожаю. Щоб завантажити потужності, переробники змушені піднімати закупівельні ціни, навіть попри отримання від’ємної маржі переробки.

    Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в грудні виросли до 1420-1430 $/т FOB на тлі зменшення пропозицій соняшника та невизначеності з подальшою інтенсивністю поставок.

    Ціни на соняшникову олію підтримує невпинне подорожчання пальмової олії, лютневі ф’ючерси на яку на біржі в Малайзії вчора знову виросли на 2% до місячного максимуму 4998 рінггитів/т або 1196 $/т.

    На біржі в Китаї ф’ючерси на пальмову олію виросли на 1% до 1526 $/т, а на соєву – на 0,6% до 1510 $/т.

    Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго залишилися на рівні 1306 $/т, не відреагувавши на збільшення тижневих продажів соєвої олії до найвищого в сезоні рівня – 67,5 тис т.

    В Україні дощі найближчими днями можуть збільшити пропозиції автотранспорту, що дозволить активізувати перевезення законтрактованого соняшника з господарств на заводи та збільшити продажі на тлі зростання закупівельних цін.

    Аграрії мають значні запаси обігових коштів, тому очікують зростання цін до торішнього рівня 24-27 тис грн/т з доставкою на завод. Проте вони не враховують, що Україна та Росія зібрали більший, ніж торік, врожай соняшника, а надходження на ринок навесні рекордного врожаю сої з Бразилії може обвалити ціни на олію, тому переробники не зможуть продати соняшникову олію за високими цінами.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.