• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Стало відомо, у яких випадках земельна ділянка може перейти державі
  Опубликовано: 2021-10-26 16:07:05

  У разі, якщо після смерті людини її майно (земельна ділянка, будинок, автомобіль та ін.) ніхто не успадковує, воно може перейти державі або місцевим громадам. Причин, за якими механізм спадщини не застосовується, є декілька: відсутність у спадкодавця будь-яких родичів, відмова спадкоємців від майна або позбавлення останніх права на спадщину, а також пропуск строку для її прийняття. Про це повідомляє Міністерство юстиції, пише agronews.ua.

  Майно (або його частина), яке нікому не перейшло після смерті правовласника, називають відумерлим. Саме воно може перейти у власність держави, якщо буде визнано таким за визначеною законом процедурою.

  Зокрема, згідно зі статтею 1277 Цивільного кодексу, суд може визнати спадщину відумерлою, якщо:
  �� за законом і за заповітом відсутні спадкоємці;

  �� спадкоємці є, але вони позбавлені права на спадщину;

  �� такі особи відмовилися приймати спадщину або просто не прийняли її у встановлений термін.

  Відмова спадкоємців може бути в декількох випадках:
  �� великий податок у разі вступу в права спадкування;

  �� сума боргів заповідача перевищує вартість майна (наявність кредитів і т.д.);

  об’єкт перебуває в аварійному стані і не представляє цінності.

  �� Важливою умовою у разі відмови від майна має бути відсутність прописки спадкоємця разом із померлим на момент смерті.

  Нерідко бувають випадки, коли родичі хочуть реалізувати свої права спадкування, однак їм у цьому відмовляють. Причин для відмови є багато, наприклад:
  -людина здійснювала протиправні дії по відношенню до загиблого або його родичів;

  -заповіт був складений за допомогою шантажу або насильства з боку того, хто претендує на спадщину;

  -спадкоємець позбавлений батьківських прав по відношенню до заповідача;

  -особа не виконувала своїх обов’язків по догляду за заповідачем тощо.

  Якщо протягом 6 місяців із дня смерті людини про права спадщини ніхто так і не заявив, на його майно мають право держава або місцеві громади. Однак право власності на відумерле майно не настає автоматично.

  Законодавством прописаний чіткий механізм:
  ��визнати спадщину відумерлою може тільки суд. Для цього держава або місцева громада повинні подати позов після закінчення 1 року після відкриття спадщини;

  �� успадкуванню підлягає не тільки власність, а й всі борги власника. Однак суд може зменшити суму боргів, якщо вони істотно перевищують вартість майна.

  �� перед зверненням до суду необхідно ретельно перевірити, чи дійсно немає претендентів на спадщину;

  �� після отримання рішення суду про перехід права власності на майно до місцевої громади, таке право реєструється в загальному порядку.

  У разі, якщо об’єктом спадкування виступає нерухомість, то у разі визнання її відумерлою одержувачем стає місцева громада. Решта майна переходить у власність держави.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".