• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Ціни на молоко-сировину набирають обертів
  Опубликовано: 2021-08-05 10:05:24

  В Україні без запізнень стартував сезон висхідного тренду цін на сире молоко. Це сталося, не зважаючи на цьогорічну специфіку, коли вперше був відсутній низхідний цикл цін у весняно-літній період. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Володимир Андрієць, пише agronews.ua.

  Фактично ціни на молоко-сировину були стабільними сім місяців поспіль. Головна причина – зростання світових цін на зернові й олійні, а відтак – суттєве подорожчання концентрованої складової кормового столу.

  Проблема виявилася глобальною, тому українська динаміка цін, за великим рахунком, не здивувала, зауважив аналітик. Ба більше, попри дефіцит сировини у переробці, український ринок продемонстрував стабільність у І півріччі, тоді як ціни європейських виробників рухалися вгору.

  Наразі зернові й олійні подешевшали, проте білкові компоненти залишаються дорогими.

  «Та ключовим драйвером майбутнього висхідного тренду буде дефіцит молока у переробників. Додасть напруження і підписаний закон, що передбачає повернення ставки ПДВ до 20% на незбиране молоко, – підкреслив Володимир Андрієць. – Це потребуватиме додаткових обігових коштів для виробників. Останні процедури підписання протоколів ще відбувалися без фіксації ПДВ, проте з боку переробки є бажання повернутися до старого формату узгодження цін із включенням цього податку в протоколи погодження цін».

  Перша хвиля зростання цін супроводжувалася зростанням середньозваженої ціни на 19 коп. і досягла 9,95 грн/кг (без ПДВ).

  Найбільше подорожчало молоко екстраґатунку з середніми та великими партіями поставок – на 24 коп. – до 10,45 грн/кг.

  Вищий ґатунок зріс у ціні на 20 коп. – до 10,01 грн/кг; перший – на 14 коп. – до 9,4 грн/кг.

  Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ і центр – 10,5 грн/кг; південь – 10,6 грн/кг; схід – 10,35 грн/кг; захід – 10,3 грн/кг.

  Зі свого боку АВМ рекомендує молочнотоварним фермам продовжувати погоджувати ціни на молоко-сировину без урахування ПДВ.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".