• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Названо елементи, яких потребує соя у процесі вирощування
  Опубликовано: 2021-02-27 15:05:34

  Соя – культура, яка завдяки азотфіксуючим бульбочковим бактеріям здатна великою мірою самостійно забезпечити себе азотом. Однак для розкриття потенціалу родючості та високої врожайності цього замало, констатують вчені «Інституту рослин», пише agronews.ua.

  Й пропонують детальніше зупинитися на тому must-have елементів, яких вона потребує у процесі вирощування.

  Окрім «самостійно» отриманого азоту, соя все одно потребує його стартового внесення, а також є чутливою до калійного та фосфорного живлення. Крім того, вона відчуває значну потребу й у мезоелементах – кальції, сірці та магнії.

  Потреба в кальції у сої набагато вища, ніж у зернових: цей елемент необхідний для росту кореневої системи та надземної частини рослини. Нестача цього елемента негативно відбивається на розвитку кореневої системи та бульбочок. А сірка та магній беруть участь у фіксацію азоту, поліпшують фосфорне живлення рослин.

  Крім того, магній активує процеси дихання рослини та перетворення азоту на білки. Порушення живлення магнієм призводить до змін у структурі клітин і тканин. А дефіцит сірки спричиняє затримку в утворенні бульбочок, завчасне та слабке цвітіння, бліде забарвлення листків.

  Що стосується мікроелементів, то соя потребує марганцю, бору, міді, молібдену та цинку.

  Марганець бере участь у процесах синтезу та фотосинтезу, обмінних процесах, а також активує синтез деяких ферментів. Він прискорює ріст і розвиток рослин, поліпшує доступність і споживання рослиною фосфору та кальцію. Якщо його недостатньо, на молодих листках утворюються міжжилкові хлорози, листки можуть відмирати.

  Бор відіграє важливу роль у формуванні бобів, підвищує вміст олії; за його нестачі хворіють та відмирають точки росту, порушується процес достигання.

  Мідь є незамінним мікроелементом, який бере участь у диханні, азотному обміні, біосинтезі хлорофілу, фіксації атмосферного азоту, а також поліпшує стійкість культури до стресів. Її дефіцит проявляється в уповільненні росту та зниженні врожайності без очевидних причин.

  Молібден сприяє росту кореневої системи, бере участь у діяльності бульбочкових бактерій. При його недостатній концентрації ріст рослини гальмується, листя може жовтіти чи червоніти або зовсім опадати.

  А цинк сприяє накопиченню вітамінів і ростових речовин, підвищує тепло-, посухо- та холодостійкість рослин. Його нестача спричиняє вповільнення росту, викликає появу хлорозів та відмирання листків.

  Згідно з науковими даними, на формування 1 т продукції сої потрібно: N-55 кг, Р-15 кг, К-25 кг, Са-16 кг, S-4 кг, Мg-9 кг, Mn-55 г, Zn-50 г, В-9 г, Сu-12 г, Мо-10 г. Крім того, варто взяти до уваги доступність цих елементів живлення, на яку можуть впливати рівень рН ґрунту, вологість, вміст органічної речовини та інші показники. Тож візьміть це до уваги, якщо збираєтеся вирощувати цю культуру.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.