• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Промислове картоплярство може поповнити держбюджет на 3,8 млрд грн
  Опубликовано: 2021-02-11 17:07:31

  Реалізація Держпрограми з промислового картоплярства дозволить поповнити держбюджет України на 3,8 млрд грн за рахунок надходжень податків і зборів від зарплати, легалізації, детінізації  роботи сільгоспвиробників (+614%), а також завдяки збільшенню надходжень ПДВ від залучення інвестицій та сплати податків у розмірі (+638%). Про це йдеться у листі Президенту України Володимиру Зеленському, надісланому Українською асоціацією виробників картоплі (УАВК). Про це повідомляє пресслужба УАВК, пише agronews.ua.

  Промислові виробники картоплі подякували Президенту України за увагу до галузі і попросили подальшого сприяння в прийнятті Держпрограми з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр на рівні Кабінету Міністрів України і Верховної Ради. Також в УАВК сподіваються на дієву підтримку зі сторони обласних держадміністрацій, регіональних відомств та установ державного підпорядкування.

  Дежпрограма з розвитку промислового картоплярства стала першою галузевою урядовою програмою, розробленою за 30 років незалежності України. Представниками УАВК, Інституту аграрної економіки на замовлення Мінекономіки було розроблено авторську методику прогнозування економічних і соціальних індикаторів розвитку галузі, згідно якої при реалізації Держпрограми впродовж п’яти років Україна зможе:

  1. збільшити посівні площі, зайняті під промисловими посадками картоплі, в сільгосппідприємствах і фермерських господарствах з 17,7 до 70,0 тис. гектарів (+195%).

  2. підвищити врожайність картоплі в сільгосппідприємствах і фермерських господарствах з 22,3 до 36,0 тонн з гектара (+61%).

  3. наростити обсяг виробництва сертифікованої насіннєвої картоплі у сільгосппідприємствах із 14 тис. тонн до 210 тис. тонн;

  4. збільшити валове виробництво картоплі, вирощеної промисловим способом, із 394,7 до 2520 тис. тонн – (+439%).

  5. розшити площі на зрошенні під промисловим виробництвом картоплі з 6,0 до 29,0 тис. гектарів (+283%).

  6. побудувати 6  заводів із переробки картоплі на картопле- і крохмалепродукти;

  7. збільшити кількість працівників у галузі картоплярства з 2900 до 14 500 осіб (+300%) із середньою зарплатою 11 500 гривень  у 2021 році до 17 100 гривень (+62%)у 2025 році.

  8. здійснити надходження податків і зборів від заробітної плати та легалізації, детінізації роботи сільгоспвиробвиробників у розмірі біля 3,1 млрд гривень(+614%).

  9. забезпечити надходження ПДВ від залучення інвестицій та сплати податків у розмірі біля 700 млн гривень (+638%).

  «Українські картоплярі за наявності держпідтримки зможуть прогодувати свою країну і забезпечити її як продовольчою картоплею, так і продуктами переробки – картоплею фрі, картопляним пюре/пластівцями, картопляним пюре та інноваційними картопле- та крохмалепродуктами. Наша мета – детінізація економіки, нарощування виробництва та вихід на експортні горизонти із вітчизняної продукцією», – зазначається в зверненні УАВК.

  Нагадаємо, починаючи з липня 2020 року при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України працювала робоча група з розвитку промислового картоплярства.

  Упродовж семи засідань у рамках її роботи було:

  – подано клопотання санкційному комітету МЕРТУ щодо заборони ввезення в Україну всіх видів картоплі та картоплепродуктів із РФ;

  – підготовлено зміни та доповнення до закону «Про захист рослин» щодо запровадження в рамках спецрежиму дзеркальних заходів для країн, які вимагають від України специфічного обмежувального експортного механізму – встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів;

  – гармонізовано 4 «карантинних» євродирективи в галузі картоплярства;

  – створено Концепцію Держпрограми з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр;

  – розроблено Держпрограму з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.