• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Китайський чинник впливу на продовольчих ринках буде найвагомішим, – Марія Колесник
  Опубликовано: 2021-02-14 10:06:28

  Китайський чинник, як і протягом першої половини 2020/21 МР, буде найвагомішим на кукурудзяному та соєвому ринках, на ринку пшениці його присутність також буде відчутною.

  Про це йдеться в статті заступника директора «ПроАгро Груп» Марії Колесник у журналі «The Ukrainian Farmer», пише AgroTimes.

  Вона наводить оцінки американських урядових аналітиків, за якими цьогоріч Китай вийде на друге місце серед основних імпортерів пшениці, збільшивши свої закупівлі (проти 2020-го) на 58% — до 8,5 млн тонн зерна. Водночас обсяги китайського імпорту в кукурудзяно-соєвому сегменті теж будуть значущими, тому активність КНР буде і в 2021-му одним із основних чинників ціноутворення, как сообщает сайт новостей финансовых рынков Украины и мира Elcomart.ua.

  «Після втрати фактично 50% власного поголів’я свиней внаслідок АЧС, у 2020 році Китай почав його активне відновлювання, – нагадує експерт. – Різке збільшення поголів’я свиней і птиці в країні призвело до того, що протягом першої половини року Китай вичерпав практично весь свій призначений для внутрішніх інтервенцій зерновий фонд і почав залазити до стратегічного резерву. Як результат – ціни внутрішнього ринку КНР на кукурудзу та сою стрімко зросли, і для задоволення внутрішнього попиту країна була змушена різко наростити імпорт. Фактично одним з основних чинників цьогорічного росту цін на сою та кукурудзу є саме китайський чинник».

  Як прогнозує Марія Колесник, високі обсяги закупівель кукурудзи і сої Китаєм зберігатимуться протягом усього року.

  Инф. proagro.com.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.